Dış görünüş önemi

hiimskidrow

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Sorumlusu
Merhabalar, şuan ki dönemin genç neslinin bu dış görünüş sevdasını bir türlü anlamadım. İnsanları artık yaptıklarıyla sınıflandırmaktan ziyade tipe göre vücuda göre yargılanması ve ötekileştirilmesi zoruma gidiyor. Güzellik ya da dış görünüm gelip geçici değil midir ? Allah korusun herhangi bir kaza da dış güzelliğini kaybedebilirsin lakin iç güzelliğin sen ölene kadar seninle gelecektir. Örnek vermek gerekirse lise zamanında bir arkadaşımın başına geldi;

Arkadaşım bir kızdan hoşlanıyordu ve çok uzun süre sonra onu kıza açılmasına ikna ettik. Henüz lise 2 gidiyorduk. Açılacak arkadaşım yaklaşık 110 kilo civarındaydı. Kıza gidip " ben seni seviyorum, korkuyordum açılmaya ama artık acı çekmek yerine hislerimi sana dökmem gerekli dedi." Kız şaşırmış bir halde çocuğun suratına baktı, güldü ve "seninle çıkacağıma gider kutuplardan ayı getiririm onunla sevgili olurum daha iyi" dedi. Arkadaşım gözlerimin önünde diz çöktü ve bir çocuk gibi ağlamaya başladı. Okul ve ev arası 3 km falandı. Her gün yürüyerek gidip geliyordu. 1 yılda 40 kilo falan verdi. Daha sonra kızın suratına dahi bakmadı.

Olayın özeti neden bu kadar önemli ki dış görünüş ? Belkide gerçekten seni mutlu edecek kişi o'dur fakat sırf çirkin, kilolu,engelli vs diye onu tek çırpıda silmek ya da reddetmek neden bu kadar kolay ?

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim için dış güzellik değil iç güzellik önemlidir, özellikle ses telleri güzel olmalı.

İnsanlar ergenlik-gençlik döneminde daha çok dış görünüşe bakarak seçim yaparlar. Yani kitabın kapağına bakarak alırlar kitabı. Ama yaş kemale ermeye başladığı zaman asıl önemli olanın iç güzellik olduğunu anlar çoğu insan.

Dediğim gibi iç güzellik daha önemli, bilhassa ses teli.

Tabii bizlere insanların tercihlerini sorgulamak düşmez ancak, bunun en büyük sebepleri bence insanların kişilikleri, hayatı anlık yaşamaları, his ve duygularının sürekli değişiyor olması. Maalesef giderek artıyorlar. Bir insan kendini geliştirebildiği zaman bu tür saçmalıkların bir engel olmayı bırak, önemsiz bir şey olduğunu anlayabilir. Biraz melankolik bir biçimde açıklayacağım belki ama, ağlanacak omuz görevini hep o zamanında dışladıkları insan alıyor. Benim zamanım da şuanda olduğu kadar yoktu, şuan bile yaşıtlarım arasında olmuyor da değil.
İnsanı insan yapan dış görünüşü değil kalbidir. İnsanlar ne yazık ki dış görünüşü önceliklerinin arasında birinci sıraya koyuyor. Çünkü yanında yakışıklı-güzel biri olduğunda, bunun ona insanların bakış açılarını olumlu yönde etkilediğini düşünüyor olabilir.
Toplumuzun büyük sorunlarından biri haline gelmiş durumda. Bu aynı zamanda ön yargılı olmalarını da sağlıyor.
Bazılarının tek derdi yanında dışarıdan "cool" gözüken birinin gözükmesi.

Ben bu dış görünüş olayını daha çok bakım olarak görüyorum. Kendine bakan her insan güzeldir.
Bakımsız insanlar genel manada tembel oluyorlar. Tembel bir insanla zaman geçirmek pek keyif vermeyebilir.
Ayriyeten genç yaşlarda akıldan çok hormonlar daha önde oluyor.

Arkadaşın için iyi bir deneyim olmuş. Bu yol ile sağlıklı bir vücut yapısına geçmesi de kötü olmuş. İlla bir kızın aşağılanmasına maruz kalmasına gerek yoktu.

Sağlıklı yaşayın, kendinize bakın.

Bu devirde sapyoseksüel karşı cinsi bulup etkileyen varsa kaçırmasın. Diğerleri boş. Dış görünüşe önem veren daha güzelini bulunca seni bırakacak mı? Ben bunun şüphesi ile devam edemem hiç bir şeye :)

Eşitsizlik olarak anlamayın ama benim gördüğüm ve öğrendiğim kadarı ile genelde bunu ''KIZ'' tarafı yapıyor. Benim gibi saflarda uzaktan uzaktan onları izliyor. Evet dış görünüş geçici bir şey dediğiniz gibi. Genelde de millet ben iç güzelliğe önem veririm diye yalanlar söyler. Ama bunları takmaya gerek yok. Paran olunca her şey bitiyor zaten iki cins içinde.

Eşitsizlik olarak anlamayın ama benim gördüğüm ve öğrendiğim kadarı ile genelde bunu ''KIZ'' tarafı yapıyor. Benim gibi saflarda uzaktan uzaktan onları izliyor. Evet dış görünüş geçici bir şey dediğiniz gibi. Genelde de millet ben iç güzelliğe önem veririm diye yalanlar söyler. Ama bunları takmaya gerek yok. Paran olunca her şey bitiyor zaten iki cins içinde.
Bak o para konusu için doğru dedin. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı