Dış görünüş önemli mi?

Soldaki kişiliksiz, hırsız, edepsiz olsun fakat sağ taraftaki tamamıyla iyi birisi olsun ben ölümüne sol derim. İşte dış görünüşün önemi...

Dosya Ekleri

• EgVoQnwX0AEDv_U.jpg
    EgVoQnwX0AEDv_U.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 63
@CodeExpert Sadece tip olarak düşünme. O anki kıyafet, bakım durumu önemli. Bununla ilgili birkaç çalışma okumuştum, bir deneyde aynı kişiyi aynı yerde farklı günde bir test için kullanıyorlar. İlk gün işe gitmek için jilet gibi giyinmiş ve bakımlı halindeyken kalabalık içinde yere yığılıp kalp krizi geçiriyormuş numarası yapıyor. Bir sürü kişi yardımına koşuyor.

Sonraki gün ise sokakta yaşayan biri gibi hazırlanıp aynı yerde aynı deneyi yapıyor, önceki gün yardımına koşan bir sürü kişi varken en başta dakikalarca kimse yardımına gitmiyor. En son bir tane kadın yardım için gidiyordu ama o geçen dakikalar kalp krizinde ölümle yaşam arasındaki çizgiyi oluşturuyor.

Bunun gibi farklı başka deneyler ve çalışmalar da mevcut.

@CodeExpert sadece tip olarak düşünme. O anki kıyafet, bakım durumu önemli. Bununla ilgili birkaç çalışma okumuştum, bir deneyde aynı kişiyi aynı yerde farklı günde bir test için kullanıyorlar. İlk gün işe gitmek için jilet gibi giyinmiş ve bakımlı halindeyken kalabalık içinde yere yığılıp kalp krizi geçiriyormuş numarası yapıyor. Bir sürü kişi yardımına koşuyor.

Sonraki gün ise sokakta yaşayan biri gibi hazırlanıp aynı yerde aynı deneyi yapıyor, önceki gün yardımına koşan bir sürü kişi varken en başta dakikalarca kimse yardımına gitmiyor. En son bir tane kadın yardım için gidiyordu ama o geçen dakikalar kalp krizinde ölümle yaşam arasındaki çizgiyi oluşturuyor.

Bunun gibi farklı başka deneyler ve çalışmalar da mevcut.

Sizin dediğiniz deneyi asyalılar yapmıştı galiba eski bir deneydi.

Geri
Yukarı