Dış görünüşten memnun olmamak

Serhat19

Yoctopat
Katılım
18 Ekim 2021
Mesajlar
0
Benim burnum büyük. Şöyle tarif edeyim: Biraz uzun ve geniş duruyor. Açıkçası rahatsız oluyorum. Ortamlarda maskemi çıkartamıyorum. Dış görünşümü falan beğenmiyorum. Önemli kısım: Değişmek istiyorum. Saçımı uzatacağım ve kilo almaya çalışacağım. Annem bana kilo alırsan biraz daha iyi durur diyor. Harbiden de çok zayıfım. Boy 180 oldu olacak, 179 falanım. 53-54 kiloyum. Yanaklarım falan bomboş Fineas ve Ferb'deki Fineas'a benziyorum. Ne yapmam gerek? Bir sitede bazı doktorlar da ergenlikten sonra biraz toparlanır diyorlar. Ne yapmam gerek? Yaş 15 buçuk. :(
 
Son düzenleyen: Moderatör:

XEfe.Bey

Centipat
Katılım
16 Nisan 2021
Mesajlar
2.513
Çözümler
1
Hocam benim çok sivilcem var ben çok rahatsız oluyordum bu durumdan ama sonra kabul etmeye başladım herkes kendini olduğu gibi kabul etmeli.
 
Katılım
19 Ekim 2021
Mesajlar
0
Dostum bak ilk kendini seveceksen sen sensin aa ben kendimi sevmedim başka kendim alayım diye bir şey yok sevin kendinizi kardeşim herkes yakışıklı olmak değil gidip nasıl gelişeceğine bak bir erkek nasıl öne çıkar izle tarzını değiş saçlarını değiş basket oyna biraz daha boyunu uzattıktan sonra spora git.
 

şahsi

Decapat
Katılım
29 Aralık 2018
Mesajlar
572
Çözümler
2
Yaşının getirdiği sorunlar bunlar. Ben senin yaşındayken kolumda çok kıl var diye dert ederdim, kısa kollu giymezdim. Şimdi 21 yaşındayım ve orman gibi bacaklarımla, şort giyip en kalabalık yere giriyorum. Önemli olan bu kendini beğenmeme sorunu bir özgüven problemine çevirmemen. Önce sen kendini seveceksin ki sonra insanlar seni sevecek. Ne olursa olsun senin için bu dünyadaki en değerli şey yine sensin. Kimse kusursuz değil ve kimsenin de senin burnunu yargılamaya hakkı yok bunları sakın unutma. Emin ol o çok yakışıklı, çok güzel gördüğün insanların bile kusurları var. Şuan gelişime çok açıksın. Kilonu al, sporunu yap ve her zaman aynaya bakarken gülümse ve kendini sev.
 

Predecessor

Picopat
Katılım
3 Aralık 2020
Mesajlar
109
Yer
Wormhole
Dostum, inan bana ben de burnumu beğenmiyorum ama seviyorum. Ayrıca gün için bu tür şeyleri sürekli kısır döngü halinde düşünürsen, işler içinden çıkılmaz bir hal alır. O yüzden yapacağın ilk şey, başka şeylere odaklanmak olacaktır. İlk şey diyorum, çünkü bundan sonra her şey kendiliğinden gelişiyor.
 
Katılım
7 Şubat 2017
Mesajlar
1.931
Makaleler
4
Çözümler
45
Bu yaşlarda insanın bazı uzuvlarıyla (dış görünüşe bakılıp) ilgili bazı takıntıları olabilir, bu çok olağandır, ilerleyen zamanda veya yetişkin yaşlarda bunlar bir takıntı olmaktan çıkacaktır, zamana bırakmak lazım. Bende de boy uzamama takıntısı vardı, örneğin 19-20'ye kadar, 20-25 arasında 1.80 mt. olunca kaybolup gitmişti. Burun küçüklüğü veya büyüklüğü insanın yalnız dış görünüşünü değil, ayni zamanda kendi karekterini onunla birlikte tamamlayıp belirler. Örneğin bu haliyle belki bir kız size sırılsıklam aşık olacakken burun estetiğinden sonra tümüyle vazgeçip aşık olmayabilir. Ne olacaksa işi oluruna bırakmak çok daha iyisidir. Zaten yaşınız daha azdır, ileride çok daha başka şeylerin bu hayat için daha önemli olduğunu kolayca da kavrarsınız. Kolay gelsin.
 

the tayyip

Femtopat
Katılım
20 Ekim 2021
Mesajlar
14
Beslenmeni ihmal etmeden birkaç ay boyunca nizami bir şekilde kendi ağırlığınla çalışarak spor yaparsan hiçbir şeyin kalmaz. Güzel bir vücuda sahip olmaya başladığını gördükçe özgüvenin hiperbolik olarak artacaktır. Sonrasında zaten yok burnum geniş, vay efendim saçım kısa gibi şeylere takılmayı bırakırsın.
 
Yukarı