Dış hat eve gelen kablo önerisi

NonStopRocKeR

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar;

Evime gelen direkten kablo eski Türk Telekom zamanından kalma 15 20 yıllık bir kablo. Eski 2 bakır telli. Ve birkaç eki var. Ben piyasadan 100mt alacağım fakat hangisi daha güzel hangisi daha sağlıklı bilmediğimden dolayı karar veremiyorum.

Bilen bilgili birileri var ise 100 metre veri aktarımını iyi yapacak bir kablo lazım. Önerirse çok sevinirim. Tekrarlıyorum Direk'ten eve gelen hat, direk modeme giden değil. Ethernet kablosu hiç değil teşekkür ederim.

Öncelikle herkese merhabalar;

Evime gelen direkten kablo eski Türk Telekom zamanından kalma 15 20 yıllık bir kablo. Eski 2 bakır telli. Ve birkaç eki var. Ben piyasadan 100mt alacağım fakat hangisi daha güzel hangisi daha sağlıklı bilmediğimden dolayı karar veremiyorum.

Bilen bilgili birileri var ise 100 metre veri aktarımını iyi yapacak bir kablo lazım. Önerirse çok sevinirim. Tekrarlıyorum Direk'ten eve gelen hat, direk modeme giden değil. Ethernet kablosu hiç değil teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz kablo ankastre kutusuna bağlıysa veya eve gelmeden önce bir kutudan geçerek eve geliyorsa onu siz değil Türk Telekom değiştirebilir. Ankastreden sonra iç tesisat kabloları size ait.

Hocam, gerçekten kaliteli kablo istiyorsanız, buna bakabilirsiniz.

Direkten ankastreye gelen kabloya müdahale hakkınız bulunmamaktadır, müdahaleyi sadece Türk Telekom yetkilileri yapabilir.

Onu biliyorum ben alacağım. Sonrası ise talep oluşturacağım konu ile alakan yok teşekkürler.
Hocam, gerçekten kaliteli kablo istiyorsanız, buna bakabilirsiniz.
Bu şimdi ankestre'den çıkıp eve çekilen hattın kablosu mu ?
Onu biliyorum ben alacağım. Sonrası ise talep oluşturacağım konu ile alakan yok teşekkürler.

Bu şimdi ankestre'den çıkıp eve çekilen hattın kablosu mu ?
sonrasında da bir splinter kullanıp ek kablo ile modeme bağlıyoruz hani ?

Bu şimdi Ankestre'den çıkıp eve çekilen hattın kablosu mu?

Sonrasında da bir splinter kullanıp ek kablo ile modeme bağlıyoruz hani?

Ankastre dolabından evine gelen kabloyu değiştireceksen bütçene bağlı CAT serisi internet kablolarını tercih edebilirsin. Ankastreden önceki kablolamaya sen müdahale edemezsin sağlayıcı firma müdahale edebilir.
Ankastre dolabı ile modem arası kaç metre?
A0 Türkçe.

İlk oncelikle PE Kılıflı kablo alacaksın yani güneşe dayanıklı ister CAT 6 ister CAT 5 kullan ama mesafe çoksa CAT 6 kullanabilirsin ankastre kutularına müdahale yasaktır kabloyu çekip bağlantı için Türk Telekom'u arayabilirsiniz
Recber pe kılıfı CAT 6veya CAT 5
Hcs pe kılıflı CAT5 veya CAT6
Bu iki marka çok iyi

Geri
Yukarı