Dış mekan insan çekimleri için uygun fiyatlı lens ve tepe flaşı önerileri

umutbra21

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, fotoğrafçılığa yeni başladım. Genel olarak dış mekanda insan çekimleri yapacağım, bunun için Canon 4000D uyumlu uygun fiyatlı lens ve tepe flaşı arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bütçe vermediğiniz için bir şey diyemiyorum ama Ali abinin dediği gibi 50mm f1.8 Canon'da çok ucuz ve f/p ürünü. Şuan 1000 TL altı diye hatırlıyorum fiyatı. Eskiden 350-400 TL idi. Bu lensi aldıktan sonra tepe flaşı yerine reflektör daha çok işinizi görebilir diye düşünüyorum.

Bütçe vermediğiniz için bir şey diyemiyorum ama Ali abinin dediği gibi 50mm f1.8 Canon'da çok ucuz ve f/p ürünü. Şuan 1000 TL altı diye hatırlıyorum fiyatı. Eskiden 350-400 TL idi. Bu lensi aldıktan sonra tepe flaşı yerine reflektör daha çok işinizi görebilir diye düşünüyorum.
Bilgim olmadığı için soruyorum, 750 TL'lik lens mi f/p ürünü?

Çok ucuz ama çok iyi bir lens, pek çok farklı kamerada enfes portreler çekebilirsiniz. Fiyatına göre kalitesi gerçekten çok iyi. Diyafram açık, bol ışık alıyor, bulanık arkaplan, net ama yumuşak bir portre.

Bütçenizin imkan verdiği 50 mm diyaframı en geniş lens portreler için ideal olacaktır. EF/EF-S lensler uyumlu.
Hocam öncelikle öneriniz için teşekkür ederim, yanılmıyorsam 50mm f1.8 lensin 2 eski ve yeni olmak üzere iki farklı versiyonu var. Hangisini önerirsiniz? Sizce ikinci el lens alınır mı?

Ali abiye katılıyorum. Yumuşak portreler var ama photoshop ve lightroom gibi programla üstesinden gelinir. Ucuz olunca kalitesiz anlamına gelmiyor. Bu lens eskiden 350-400 TL idi. 1000 lira altı açık ara en iyi lens.

Crop sensör mü full frame mi makineniz.?
crop sensör
Ali abiye katılıyorum. Yumuşak portreler var ama photoshop ve lightroom gibi programla üstesinden gelinir. Ucuz olunca kalitesiz anlamına gelmiyor. Bu lens eskiden 350-400 TL idi. 1000 lira altı açık ara en iyi lens.
Hocam 50mm f1.8 stm olmayan versiyonunu hem dış mekan portre hem de kısa video çekimleri için kullanabilir miyim?

crop sensör

Hocam 50mm f1.8 stm olmayan versiyonunu hem dış mekan portre hem de kısa video çekimleri için kullanabilir miyim?
crop ise 50mm yeterli olur. Full frame'de biraz geniş açı kalabiliyor...
crop sensör

STM olmayan modellerde AF motorunun sesi çok duyuluyor ve netleme yavaş kalabiliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı