Diş teli acıtır mı?

Kalopsy

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Annem bugün gelip üç buçukta diş doktoruyla seansın var dedi. Açıkça söylemek gerekirse diş doktorlarından acayip korkarım. Şimdi bir de tel taktırmak çıktı. Ama takmayabilirler de çünkü benim dişlerimin birazı çıkmadı daha. Bu soru hakkında detaylı bilgi almak istiyorum. Seans bittiğinde bilgi veririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bilmiyorum bu işleri ama tel taktıktan sonra çoğu diş çürüyormuş.
Şehir efsanesi.
Annem bugün gelip üç buçukta diş doktoruyla seansın var dedi. Açıkça söylemek gerekirse diş doktorlarından acayip korkarım. Şimdi bir de tel taktırmak çıktı. Ama takmayabilirler de çünkü benim dişlerimin birazı çıkmadı daha. Bu soru hakkında detaylı bilgi almak istiyorum. Seans bittiğinde bilgi veririm.
Dişlerin çıkmadı ise çıkması için de takılıyor tel, o kısımda sorun yok.
Bir kaç gün telin gerginliği yüzünden sıvı beslenmek zorundasın, sert şeyler ısırma mümkün olduğunca. Zamanla alışıp ağzındaki varlığını unutuyorsun.
Tedavi bittikten sonra dişlerinin arkasına tel takacaklar tekrar. Gece yatarken takman için de plak verilecek. Dişlerini sık sık fırçalarsan sıkıntı olmaz.

Korkmayın. Dişlerinizi günlük fırçalarsanız eğer bir şey olmaz ama haftada 1 ya da 3 günde bir fırçalarsanız olabilir: )
Aslında kişiden kişiye değişen bir olgu. Ben genelde gerekmedikçe fırçalamayan biriyim. Haftada bire kadar düşüyor ama sorun olmuyor.
Ancak en sağlıklısı günde iki kere.
Normal de fırçalayınca giden artıklar sıkışıyor demişti benim doktorum amacım korkutmak değil.
Milimetrik fırça almanız gerekli bunlar için.

Geri
Yukarı