Diş teli taktırdım ancak amacını anlayamadım

Konu başlığını düzgün yazamadım biliyorum. Dün diş teli taktırdım. Dilimin altında diş çıkmıştı. O üste doğru gelecekmiş. O nasıl olacak? Ve zaten sadece üst dişlerime teli taktılar. Babam yalandan taktılar para için diyor. Sizce?
2 ay önce taktırdm ilk başlarda ağrı sızı yapar 1 1.5 hafta doğru düzgün beslenemezsnz ama sonradan alışır rahatlarsınız hocam

Diş telini boş görmeniz çok tuhafıma gitti. Abim de kardeşim de taktırmıştı. İkisinin dişleri de inci gibi duruyor. En ufak yamukluk, sıkıntı kalmadı. Aşamalı olarak ilerleyecektir. Ancak neden böyle yaptınız diye sorarsanız doktor mantığını size açıklar diye düşünüyorum.
Doktora dedim. Dilinin altındaki diş yerine oturacak diyor. Anlamadım diyorum aynısını söylüyor. Benim mantığım da bunu almıyor. Üst dişlerime takılan tel nasıl dilimin altındaki dişi yerine oturtacak? Dişlerimde yamuklukta yok. Boşuna diye düşünüyorum hala.

Doktora dedim. Dilinin altındaki diş yerine oturacak diyor. Anlamadım diyorum aynısını söylüyor. Benim mantığım da bunu almıyor. Üst dişlerime takılan tel nasıl dilimin altındaki dişi yerine oturtacak? Dişlerimde yamuklukta yok. Boşuna diye düşünüyorum hala.
Önce üst dişleri hizaya getirip ona göre alt dişlere sonradan takacaklar. İki çeneyede aynı anda takmıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı