Diş teline ne zaman alışırım?

Thanatossx

Hectopat
Dün diş teli taktırdım, şu anda çok zorlanıyorum. Sabah omlet yaptım ısırma bile ısıramadım. Küçük parçalara bölüp çiğnemeden yuttum. Şimdi de zeytinyağlı bir şeyler yedim. Gene aynı şekilde. Yemek yerken ağlayacak seviyeye geldim bildiğiniz. İştahım falan kaçtı. Ne zaman düzgün bir şekilde yemek yiyebileceğim veya yiyebilecek miyim? Aynı zamanda özel diş fırçasını aldım ama yine de diş temizliğini yaparken şu anda gerçekten zorlanıyorum. Canım yanıyor yani o açıdan. Bunlar ne zaman geçer?

Anılarım canlandı.

4 yıl boyunca tel taktım, birkaç hafta önce çıktı. İlk alışma süresi tel takmanın en zor kısmı. Su içerken bile canımın yandığını hatırlıyorum.

Bende 1 hafta kadar sürmüştü, sonra azalıyor bu acı. İyice alışınca zaten ağzınızda tel varmış gibi hissetmiyorsunuz. Birazcık sabretmeniz lazım.

Anılarım canlandı.

4 yıl boyunca tel taktım, birkaç hafta önce çıktı. İlk alışma süresi tel takmanın en zor kısmı. Su içerken bile canımın yandığını hatırlıyorum.

Bende 1 hafta kadar sürmüştü, sonra azalıyor bu acı. İyice alışınca zaten ağzınızda tel varmış gibi hissetmiyorsunuz. Birazcık sabretmeniz lazım.
anladım. siz ilk bi hafta neyle beslendiniz ayıptır sorması :D
çünkü yiyemiyorum hiçbirşey yani, küçük parçalara ayırıp çiğnemeden yutmak tek çözüm.

Dün diş teli taktırdım, şu anda çok zorlanıyorum. Sabah omlet yaptım ısırma bile ısıramadım. Küçük parçalara bölüp çiğnemeden yuttum. Şimdi de zeytinyağlı bir şeyler yedim. Gene aynı şekilde. Yemek yerken ağlayacak seviyeye geldim bildiğiniz. İştahım falan kaçtı. Ne zaman düzgün bir şekilde yemek yiyebileceğim veya yiyebilecek miyim? Aynı zamanda özel diş fırçasını aldım ama yine de diş temizliğini yaparken şu anda gerçekten zorlanıyorum. Canım yanıyor yani o açıdan. Bunlar ne zaman geçer?
Sorunuza ben de başka bir soru daha eklemek istiyorum. Önümüzdeki günlerde bende tel taktıracağım ancak dişimde bir işlem yapmadı doktor henüz, öncesinde dişimin işte röntgenini çekip gerekli işlemleri yapacak, sonrasında tel sipariş edilecek veya yapılacak her neyse, sonrasında mı yapılacak? Eğer bu tarz bir şeyse tahmini ne kadar sürer? Eğer değilse direk gelince o gün takıyorlar mı?

Anladım. siz ilk bir hafta neyle beslendiniz ayıptır sorması :D
Çorba ve shake içiyordum sürekli. Shake özellikle bayağı doyuruyor.
Sorunuza ben de başka bir soru daha eklemek istiyorum. Önümüzdeki günlerde bende tel taktıracağım ancak dişimde bir işlem yapmadı doktor henüz, öncesinde dişimin işte röntgenini çekip gerekli işlemleri yapacak, sonrasında tel sipariş edilecek veya yapılacak her neyse, sonrasında mı yapılacak? Eğer bu tarz bir şeyse tahmini ne kadar sürer? Eğer değilse direk gelince o gün takıyorlar mı?
Önce röntgen çekilir ve eğer gerekirse dişiniz çekilebilir. Benim iki dişim çekilmişti tel takılmadan önce.

Hocam zamanla alışacaksınız bende kalın tele geçilmişti ve daha az ağrı çekmeye başladım bunu her ay yaşıyacaksınız ve 1 haftadan fazladır.

En az 1 senesi var. Ben çubuk kraker bile yiyemiyordum. Tamamen alışmanız 1 seneyi alır.

Çorba ve shake içiyordum sürekli. Shake özellikle bayağı doyuruyor.

Önce röntgen çekilir ve eğer gerekirse dişiniz çekilebilir. Benim iki dişim çekilmişti tel takılmadan önce.

Haklısınız hocam benim de ağızım sıkıntılıydı üstte çıkan dişler ve olmaması gereken dişler o nedenle bende 2'den fazla diş çektirdim.
Anladım. Siz ilk bir hafta neyle beslendiniz ayıptır sorması :D
Çünkü yiyemiyorum hiçbir şey yani, küçük parçalara ayırıp çiğnemeden yutmak tek çözüm.

Hocam telin en çok eti ettiği bölgeler var oralardan çiğnemeyin ilk zamanlarınız olduğundan onu fark etmiyeceksiniz ama ilerleyen zamanda yavaş yavaş çiğneyebildiğiniz yerleri görürsünüz ve eğer bir ciddi olarak yemek yemek istiyorsanız aylık randevunuz ve sonrasını iyi kullanın genellikle kontrolden 3 saat sonra ağrı başlar ilerleyen zamanda tabii. Ağrıda değildir çiğnememen gerekiyor olay bu dişini değdirmiyecen yanlışlıkla değdirirsen zonk!

Geri
Yukarı