Diş teline ne zaman alışırım?

Diş çekilmesi gerekebilir. Benim 2 tane dişim çekildi üstten. 2 tanede alttan çekilecek.
Hiç böyle bir şey duymamıştım, biraz korkuttu açıkçası. Tel takan arkadaşlarımın hiçbirinde eksik bir diş görmedim, bunun sebebi çektikleri yerine bir şey takmaları falan mı yoksa gerçekten onların çekilmemiş olması mı?

Haklısınız hocam benim de ağızım sıkıntılıydı üstte çıkan dişler ve olmaması gereken dişler o nedenle bende 2'den fazla diş çektirdim.

Hocam telin en çok eti ettiği bölgeler var oralardan çiğnemeyin ilk zamanlarınız olduğundan onu fark etmiyeceksiniz ama ilerleyen zamanda yavaş yavaş çiğneyebildiğiniz yerleri görürsünüz ve eğer bir ciddi olarak yemek yemek istiyorsanız aylık randevunuz ve sonrasını iyi kullanın genellikle kontrolden 3 saat sonra ağrı başlar ilerleyen zamanda tabii. Ağrıda değildir çiğnememen gerekiyor olay bu dişini değdirmiyecen yanlışlıkla değdirirsen zonk!
yani hiç bi zaman düzgün yemek yiyemeyecek miyim

Diş çekilmesi gerekebilir. Benim 2 tane dişim çekildi üstten. 2 tanede alttan çekilecek.

Benimle ayni durumu yaşamişsiniz. Bende 4 diş çektirdim. Üst 2 alt 2. ben bu durumda iken 2 haftaya alıştım. Sizin dayanıklılığınız nasıl bilemem ama 2 haftaya kanamalar filan duruyor boşluk hafif kendini onardığından alışıyorsunuz. Şu an 1.5 ayim filan kaldi telin kalkmasina bir sıkıntı çıkmaz ise.

Hiç böyle bir şey duymamıştım, biraz korkuttu açıkçası. Tel takan arkadaşlarımın hiçbirinde eksik bir diş görmedim, bunun sebebi çektikleri yerine bir şey takmaları falan mı yoksa gerçekten onların çekilmemiş olması mı?

Hocam şöyle, eğer dişleriniz normalden büyükse, veya ağzınızın içi işlem için çok darsa boşluk için 2 üst 2 alt dişinizi çektirebilirler. Tabii ki bunun amacı boşluk yaratmak. Sonrasında 1, bilemedin 2 ay çekilen dişin boşluğu kapanır.
Yani arkadaşlarınızın çekilmişse bile siz göremessiniz, o boşluk çoktan kapanmıştır.

Hocam şöyle, eğer dişleriniz normalden büyükse, veya ağzınızın içi işlem için çok darsa boşluk için 2 üst 2 alt dişinizi çektirebilirler. Tabii ki bunun amacı boşluk yaratmak. Sonrasında 1, bilemedin 2 ay çekilen dişin boşluğu kapanır.
Sağolun, sizden de çok ben soru sordum kusura bakmayın. Daha soru yok bu sondu teşekkürler.

Mesela benim üst üste gelen dişlerim vardı, dişlerin düzgünce sıralanması için 2 tanesi çekildi.

Geri
Yukarı