Diş temizliği sonrası dişlerde sallantı hissi

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1-2 ay önce en son diş temizliği üzerinden 8 ay geçmesinden dolayı dişlerimi temizletmiştim ve o temizlikten beri aralıksız günde 2 kez diş fırçalama+diş teli+arayüz fırçası+Listerine Cool Mint ile dişlerimi ve diş etlerimi temiz tutuyorum fakat garip bir şekilde yumuşak gıdalar veya sıvıları tükettikten sonra üst dişlerimde, özellikle de çarpık dişimin olduğu 2 bölgede sanki bir sallantı oluyormuş gibi geliyor. Doktor psikolojik olduğunu ve dişlerimin sallanmadığını söyledi. Ben de herhalde diş aralarındaki birikmiş olan kir temizlendiğinden ve orada şu an için bir boşluk olduğundan dolayı geçici bir süreliğine bu sallantı hissinin olduğunu düşündüm fakat bu his 1 aydır devam ediyor. Dişlerimi kendim kontrol ettiğimde de bir sallantı yok. Özellikle proteinli süt içtiğimde bu his beliriyor ve yaklaşık 1-2 saat boyunca o bölgeden herhangi bir sıvı geçtiğinde hissediliyor. Konuya hakim biri varsa bu hissin neden olduğunu ve nasıl bir çözüm uygulayabileceğimi söyleyebilir mi rica etsem?

Fakat dediğim gibi bu ilk temizletmem değil, daha önce de temizlettim dişlerimi fakat hiç böyle bir şey olmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı