Dış ülkelerin Türkiye'yi kıskanması

Crazys

Decapat
Makaleler
2
Yer
Genelkurmay
Olsa olsa coğrafi konumunu kıskanırlar. 3 tarafı denizlerle kaplı, 4 mevsimin yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz. Stratejik olarak çok önemli bir konumdayız. Ama gel gör ki değerini bilen yok. Besim Tibuk Hazretleri'nin çok sevdiğim bir sözü vardır:
-Bu ülkeyi yönetenlerin her sabah uyandığında şu haritaya bakması lazım nasıl bir ülke yönetiyorum ben diye...

KarizLovem

Hectopat
Yer
Texsas
Olsa olsa coğrafi konumunu kıskanırlar. 3 tarafı denizlerle kaplı, 4 mevsimin yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz. Stratejik olarak çok önemli bir konumdayız. Ama gel gör ki değerini bilen yok. Besim Tibuk Hazretleri'nin çok sevdiğim bir sözü vardır:
-Bu ülkeyi yönetenlerin her sabah uyandığında şu haritaya bakması lazım nasıl bir ülke yönetiyorum ben diye...
Aynen öyle, ayriyeten Avrupa ile Asya'yı birbirine bağlayan köprüye sahibiz.

Makaleler
10
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Kıskanmadan kastın? Eğer geçmiş tarihimiz, coğrafi konumumuz ve yemek kültürümüzü kastediyorsan normaldir.
Ancak şu anda yemek kültüründen başka hiçbir şeyimizi kıskanmıyorlar. Hatta gülüyorlar desem yeridir, malum kişi sürekli laf atıyor ama nereye atıyor :D Adamlar sözleri takmıyor bile, isteseler sırf ekonomi ile yok ederler. Eğer yok oluş konusunda diyorsan onu da özetlemiş oldum :D

Yukarı