Dış ülkelerin Türkiye'yi kıskanması

Sen iyi misin? Almanya'da nasıl ekmek bile yok. Arkadaşlar inanmayın buna algı yapıyor.
Macron iyi yönetemiyor Almanya’yı. Berbat bir yer orası. Bizim sokaklarımızda gülen köpekler var.

Kıskanan varsa buyursun gelsin İstanbul’da üç gün yaşasın . Üç gün akşam haberleri izlesin. Üç gün gezsin dolaşsın. Üç gün iç siyaseti takip etsin. Üç gün diyorum çünkü dayanabileceği maksimum o kadar 😅

Sen iyi misin? Almanya'da nasıl ekmek bile yok. Arkadaşlar inanmayın buna algı yapıyor.
İroni...

Türkiye'nin Arap zannedilmesi diye bir şey yok. Türklerin kafasındaki saçma bir algı sadece.
Direkt olarak Arap zannediyorlar. Diyorsun biz Latin alfabesini kullanıyoruz, bu Arap alfabesi anlamıyorum diye. Dalga geçtiğini zannediyorlar. Öyle saçma sorular var ve öyle saçma bir algıları var ki... Beni gören hiç kimse Türk olduğuma inanmıyordu, pasaportumu gösteriyordum, ben Türkiye'de hayatımda 1-2 defa deve gördüm, çöllerle Türkiye'nin alakası yok. Türkiye kıyı şeridinde sıradan Akdeniz coğrafyası, kuzeyde ormanlık dağlık Karadeniz var, iç bölgeler de dağlık ve bozkır diyorsun tatmin olmuyorlar bile. O derece net bir fikirleri yerleşmiş kafalarına, dediğini umursamıyorlar bile.

Direkt olarak Arap zannediyorlar. Diyorsun biz Latin alfabesini kullanıyoruz, bu Arap alfabesi anlamıyorum diye. Dalga geçtiğini zannediyorlar. Öyle saçma sorular var ve öyle saçma bir algıları var ki... Beni gören hiç kimse Türk olduğuma inanmıyordu, pasaportumu gösteriyordum, ben Türkiye'de hayatımda 1-2 defa deve gördüm, çöllerle Türkiye'nin alakası yok. Türkiye kıyı şeridinde sıradan Akdeniz coğrafyası, kuzeyde ormanlık dağlık Karadeniz var, iç bölgeler de dağlık ve bozkır diyorsun tatmin olmuyorlar bile. O derece net bir fikirleri yerleşmiş kafalarına, dediğini umursamıyorlar bile.
Hocam ama Türklerin ve Arapların Müslüman olmaları dışında hiçbir farkları yok ki. Tabii şu anki Araplar ve Türklere Müslüman diyebilirsek... İki ırk da dinden oldukça uzak yaşıyor ve zaten dinlerin hükmü de yavaş yavaş kalkmaya başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı