Dışarı aileyle çıkmak zorunlu mu?

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Eski kurallara göre bugün çocuklar sokağa çıkabilecek. Fakat daha demin çocukların aileleriyle çıkabileceğini okudum. Ailem şu anda beraber dışarı çıkabilecek durumda da değil. Kendim çıkabilir miyim bugün?

İzin günleri tek başına kapının önü civarına çıkabilirsin. Seyahat denecek mesafe için aile zorunlu ve gün kısıtlaması yok.

"18 yaş altı bireyler Çarşamba ve Cuma günleri 14:00 ile 20:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Önümüzdeki hafta içerisinde izin günleri 10-12 Haziran olarak belirlendi. Herhangi bir değişiklik olmazsa çocuklar ve gençler 10 Haziran Çarşamba ve 12 Haziran Cuma günleri 6 saat süre ile sokağa çıkabilecek."

Kimsenin umursadığı yok, çıkınca hapse atmazlar; merak etmeyin.
Burada 5-10 yaşındaki çocuklar bile bütün gün dışarıda bağıra bağıra koşturuyorlar, bir şey diyen yok.

Önleminizi alın, onun dışında endişe etmeyin. Kasıtlı olarak da "bekçi"lerin gözüne bakmayın, yaklaşmayın; bir şey olmaz. Sırf gezeyim tozayım diye çıkacaksanız, yapmayın derim.

Acilen yardım eder misiniz? Arkadaşımı ikna edemiyorum çocuk çarşamba gününden sonra başlayacak diyor. Hem PTT hem arkadaşıma gitmem lazım. Yanımda aile büyüğü olmadan gitsem bir şey derler mi?

İyi de bugün çarşamba. Mahallendeki PTT'ye gidebilirsin. İçeri alırlar mı, işlem yaptırırlar mı bilemiyorum.
ATM'den para atacağım karta. Mahallemde PTT yok maalesef. Çarşının içinde var. Şimdi ben çıksam cezayı yapıştırırlar değil mi? Babamı ikna etmem gerekecek anlaşılan.

İzin günleri tek başına kapının önü civarına çıkabilirsin. Seyahat denecek mesafe için aile zorunlu ve gün kısıtlaması yok.

"18 yaş altı bireyler Çarşamba ve Cuma günleri 14:00 ile 20:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Önümüzdeki hafta içerisinde izin günleri 10-12 Haziran olarak belirlendi. Herhangi bir değişiklik olmazsa çocuklar ve gençler 10 Haziran Çarşamba ve 12 Haziran Cuma günleri 6 saat süre ile sokağa çıkabilecek."

Gideceğim yere 30-45 dakika arası ulaşıyorum.
Kimsenin umursadığı yok, çıkınca hapse atmazlar; merak etmeyin.
Burada 5-10 yaşındaki çocuklar bile bütün gün dışarıda bağıra bağıra koşturuyorlar, bir şey diyen yok.

Önleminizi alın, onun dışında endişe etmeyin. Kasıtlı olarak da "bekçi"lerin gözüne bakmayın, yaklaşmayın; bir şey olmaz. Sırf gezeyim tozayım diye çıkacaksanız, yapmayın derim.
Evde durmayı pek sevmeyen bir insanım. Geniş bir parka gidip orada müzik dinleyeceğim.

Yürüyerektir umarım. Ben polis olsam uygun görmezdim. Polise denk gelir misin, başka bir sorun çıkar mı, bilemiyorum.
O zaman risk almak yerine buradaki parkta boş yer bulayım. Arkadaşım geçen hafta oraya gitmişti polisin o yoldan daha sık geçtiğini söylüyordu. Herkese yardım için teşekkürler.

Geri
Yukarı