Çözüldü Discord açıkken GTA 5'e girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Fatih A

Hectopat
RAM
2x8GB
Ekran kartı
Rtx3070 130W
İşlemci
R7 5800H
Discord'u açmayınca oyuna sorunsuz girebiliyorum ama Discord'u açınca ilk oyunun başlama kısmında yani sağ üstte 5 yıldız olan ve polis sirenlerinin olduğu kısımda hata vermeden oyundan atıyor, aniden hem GTA hem de Social Club birdenbire herhangi bir kasma, donma vs. olmadan kapanıyor. Çözümü var mıdır? Steam üzerinden yeni aldım oyunu.

Tekrar denedim oyun çalışırken Discord'u açarsam oyun yine kapanıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Discord oyun içi arayüzü aktif ise kapatıp deneyin, bunun için Ayarlar'a girip soldaki menüden Oyun Arayüzü'nü bulun ve oradan Oyun içi arayüzü etkinleştir'i devre dışı bırakın.

Ayrıca oyununuz ile etkileşime geçen başka programlar var mı? Örneğin MSI Afterburner(FPS göstergesi kısmı oyun ile etkileşime geçtiği için.), OBS vb. bu gibi programlar birbirleri ile zaman zaman çakışıp oynanan oyunun kapanmasına neden olabiliyorlar, birbirleri ile uyumlu çalışmaları için bazı özel ayarlar yapmak gerekebiliyor.
Discord oyun içi arayüzü aktif ise kapatıp deneyin, bunun için Ayarlar'a girip soldaki menüden Oyun Arayüzü'nü bulun ve oradan Oyun içi arayüzü etkinleştir'i devre dışı bırakın.

Ayrıca oyununuz ile etkileşime geçen başka programlar var mı? Örneğin MSI Afterburner(FPS göstergesi kısmı oyun ile etkileşime geçtiği için.), OBS vb. bu gibi programlar birbirleri ile zaman zaman çakışıp oynanan oyunun kapanmasına neden olabiliyorlar, birbirleri ile uyumlu çalışmaları için bazı özel ayarlar yapmak gerekebiliyor.

Çözüm
Discord oyun içi arayüzü aktif ise kapatıp deneyin, bunun için Ayarlar'a girip soldaki menüden oyun arayüzü'nü bulun ve oradan oyun içi arayüzü etkinleştir'i devre dışı bırakın.

MSI Afterburner var ama o sıkıntı çıkarmıyor, denemiştim oynamayı. Oyun içi arayüz açıkmış, kapattım oyunu tekrar açmayı deneyeceğim.
Discord oyun içi arayüzü aktif ise kapatıp deneyin, bunun için Ayarlar'a girip soldaki menüden oyun arayüzü'nü bulun ve oradan oyun içi arayüzü etkinleştir'i devre dışı bırakın.

Düzeldi hocam sağ olun. Peki oyun içi arayüz ne işe yarıyor, önemli bir şey mi, tam olarak ne yapıyor?

MSI Afterburner var ama o sıkıntı çıkarmıyor, denemiştim oynamayı. Oyun içi arayüz açıkmış, kapattım oyunu tekrar açmayı deneyeceğim.

Düzeldi hocam sağ olun. Peki oyun içi arayüz ne işe yarıyor, önemli bir şey mi, tam olarak ne yapıyor?
Oyun içi arayüzün varsayılan kısayolu Shift + " (1'in solundaki.), bu kısayol kullanıldığında oyunu oynarken alta atmadan başkaları ile mesajlaşabilmenizi ve eğer sesli sohbetteyseniz yine oyunu alta atmadan sohbetten çıkmanızı, sohbete katılmanızı vs. sağlıyor yani Discord'da ne yapılıyorsa onu oyunu alta atmadan yapabiliyorsunuz.

Tahmin ettiğim gibi sorun muhtemelen MSI Afterburner ile çakışmasından kaynaklanıyor, eğer bu sorunu çözmek ve Discord arayüzünü MSI Afterburner ile birlikte kullanmak istiyorsanız şu aşağıda verdiğim linklerdeki çözümleri deneyebilirsiniz, ikisinde de aynı çözümden bahsediliyor hangisini anlamak size daha kolay gelirse onunla yapmayı deneyebilirsiniz.

MSI Afterburner'dan kaynaklanmıyor da olabilir çünkü normalde MSI Afterburner ile çakışınca oyunu kapatmıyordu, MSI Afterburner'ın kendisi oyun ile çakışmıyor yani, Discord arayüzü MSI Afterburner ile çakıştığı için bu sorun oluyor.

[Solved] How to Fix Discord Overlay Not Working in 2021 (Discord overlay does not work with MSI Afterburner başlığının altındaki kısım çözümdür.)
https://www.reddit.com/r/discordapp/comments/g8fbtt/how_to_run_msi_afterburnerrivatuner_with_discord/

Yeni konular

Geri
Yukarı