Discord anlık artan CPU kullanımı

k0ca kafa

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD R5 5600x - Palit 3060ti Dual - MSI B550M PRO-VDH - Crucial P2 1TB - Samsung Evo 860 250GB - Crucial Ballistix 16GB (2x8) - Deep Cool Gammaxx L240 v2 - Thermaltake Commender g33
Fotoğrafta gözüktüğü üzere CPU kullanımı anlık olarak 100 oluyor ve düşüyor, bunun sebebi ise Discord.
Discord'un CPU kullanım yüzdesi %60'a kadar çıkıp tekrar düşüyor.
Şu an yazıyı yazarken düzeldi ancak önceden de olduğu için tekrar olacağını düşünüyorum.
Nedeni ne olabilir?
Düzelmiş hali böyle.
Düzelmiş hali böyle.
Düzelmiş dediğim de %20 civarlarında geziyor, yine çok yüksek.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-20_220642.png
    resim_2021-10-20_220642.png
    56,3 KB · Görüntüleme: 47
  • resim_2021-10-20_221937.png
    resim_2021-10-20_221937.png
    54,7 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
PC açılışında yapıyor ise çok normal masaüstünde bunu yapıyorsa ilk sorduğu web browser seçimini değiştirip denemeniz Google Chrome veya Firefox GB. Tarayıcılar aşırı RAM tüketimi ve CPU değişimi yapabiliyorlar Chrome aşırı RAM tüketiyor mesela.

PC açılışında yapıyor ise çok normal masaüstünde bunu yapıyorsa ilk sorduğu web browser seçimini değiştirip denemeniz Google Chrome veya Firefox GB. Tarayıcılar aşırı RAM tüketimi ve CPU değişimi yapabiliyorlar Chrome aşırı RAM tüketiyor mesela.

Hiçbir tarayıcı açık değildi, sadece Discord açıktı.
Dediğim gibi Discord'un CPU kullanımı anlık olarak çok yükseklere çıkıyor.

Sanırım beni anlamadınız Discord çalışmak için bir web tarayıcı kullanır hangi tarayıcıyı seçtiniz ilk kurulumda onu değiştirebilirsiniz.
Tamam şimdi anladım dediğinizi.
Opera kullanmıştım.
Sanırım beni anlamadınız Discord çalışmak için bir web tarayıcı kullanır hangi tarayıcıyı seçtiniz ilk kurulumda onu değiştirebilirsiniz.
Sistemi yeniden başlattım.
Discord ve opera açık CPU kullanımı %4 oldu.

Son düzenleme:
Ben Google Chrome kullanıyorum Diskord'u ilk yüklediğimde onunla başlatmıştım ve bu RAM olarak bana yansıyor Opera hiç kullanmadığım için ne gibi bir ayar yapılır inanın fikrim yok ama diskord sanıldığı kadar basit bir iletişim programı değil ondan eminim.

Discord'un ilk kurulum aşamasında accountunu Online giriş yapman için bir web browser seçeneği sunuyor orada bilgisayarınızda olan web tarayıcılarından herhangi birini daimi olarak seçip devam ediyorsunuz ve Discord o tarayıcı üzerinden sizi hep Online kılıyor.

Geri
Yukarı