Discord artık güvenli değil

asnc

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Discord güvenliği artık benim için bitmiştir çünkü artık Discord'dan artık gelen hiçbir resime güvenmiyorum.

Biliyorsunuz sunucular var Discord'a ve işte o sunucularda photo chat kısmı olur. Ben de orada takılıyordum, sonra bir çocuk Windows resmi attı photo Chat'e. Ben hiçbir şekilde resime tıklamadım ya da indirmedim ama sonra Defender uyarı vermeye başladı virüs bulundu diye. İlk başta başka bir şeydir diye düşündüm, sonra fark ettim ki Defender'dan virüsü temizleyip bir daha photo chate girince yine aynı uyarıyı verdi. Benim bildiğim söyle idi; Discord bu resimleri veri tabanında tutar, biz resmi indimediğimiz sürece bilgisayarımıza bir şey olmazdı. Artık tıklamak bile değil sadece görmemiz yeterli.

Benim için bundan sonra Discord güvenliği bitmiştir. En güvendiğim uygulamalardan biri bile artık güvenilmez halde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hahahahaha tek bir olay ile güvenliğini sonlandırmak mı? Adamım burada Discord'un bir suçu yok senin dikkatsizliğin var. Ayrıca sadece virüs değil daha çok DDoS'da var fakat bu tek bir olayla kesilebilecek bir olay değil bence.

Virüs değil o. Sadece Defender'ı tetikliyorlar.
Arkadaşlar merhaba, Discord güvenliği artık benim için bitmiştir çünkü artık Discord'dan artık gelen hiçbir resime güvenmiyorum.

Biliyorsunuz sunucular var Discord'a ve işte o sunucularda photo chat kısmı olur. Ben de orada takılıyordum, sonra bir çocuk Windows resmi attı photo Chat'e. Ben hiçbir şekilde resime tıklamadım ya da indirmedim ama sonra Defender uyarı vermeye başladı virüs bulundu diye. İlk başta başka bir şeydir diye düşündüm, sonra fark ettim ki Defender'dan virüsü temizleyip bir daha photo chate girince yine aynı uyarıyı verdi. Benim bildiğim söyle idi; Discord bu resimleri veri tabanında tutar, biz resmi indimediğimiz sürece bilgisayarımıza bir şey olmazdı. Artık tıklamak bile değil sadece görmemiz yeterli.

Benim için bundan sonra Discord güvenliği bitmiştir. En güvendiğim uygulamalardan biri bile artık güvenilmez halde.
Virüs değil ama hesap çalma olayları başlamış bizim sunucuda bir kaç kişinin hesabı çalındı ve çalınanların arkadaşlarının da çalındı, arkadaşlık isteklerinden de yapıyorlar sadece resim de değil.
Hahahahaha tek bir olay ile güvenliğini sonlandırmak mı? Adamım burada Discord'un bir suçu yok senin dikkatsizliğin var. Ayrıca sadece virüs değil daha çok DDoS'da var fakat bu tek bir olayla kesilebilecek bir olay değil bence.

Arkadaş sadece resime bakmış nasıl bir dikkatsizlik olabilir basbaya açığını bulmuşlar kullanıyorlar Discord düzeltene kadar bunu yapanlar olacaktır.

Bir Hex Editor ile video/fotoğrafın içeriklerini değiştirip Defenderı tetiklemesini sağlıyolar. Virüs yok. Bunu daha önce sonsuz videolar için falan da yapmışlardı.

Sağda solda kullandığınız şifreleri kullanırsanız çalınır. 2FA açın bir şey olmaz. Açıkla alakası yok çerez ile Defender tetikleniyor.

Kaç senedir kullanıcısı olarak ilk defa fotoğrafa tıklandığı zaman uyarı veren bir Defender duydum. Fotoğrafa tıkladığınızda bilgisayarınıza virüs bulaşmaz. Bazı gifler discord'a ctrl+r attırabiliyor. Onun dışında başka bir şey görmedim. Ayrıca tıklamak saçma. Önünüze ön izleme fotoğrafı gelmiş zaten bakın geçin. Tamamen suç sende. Discord bu konuda hiç bir şey yapamaz. Bilgisi olmayan arkadaşlara teker teker cevap vereceğim.

Arkadaş sadece resime bakmış nasıl bir dikkatsizlik olabilir basbaya açığını bulmuşlar kullanıyorlar Discord düzeltene kadar bunu yapanlar olacaktır.
Arkadaşlık isteğinden hesap çalma mı? Bence sizin arkadaşınıza uygulama indirmişler :D. Token Log yemiş arkadaşınız.

Nitro Generator v2

Virüs değil ama hesap çalma olayları başlamış bizim sunucuda birkaç kişinin hesabı çalındı ve çalınanların arkadaşlarının da çalındı, arkadaşlık isteklerinden de yapıyorlar sadece resim de değil.

Hocam token grabber atıyorlar. O yüzden güvenmediğiniz kişilerin linklerine tıklamayın. Ya da indirmeyin dosyaları.

Yeni konular

Geri
Yukarı