Discord bedava Nitro dolandırıclığı

Swordyyx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Evet başlıktan da gördüğünüz gibi bana bu tarz bir mesaj geldi. Bedava Nitro verdiğini söylemişti gerçekten okuldan gelmiştim ve ilk kez Nitro almak için para biriktiriyordum. Kafam o kadar dağınıktıki düşünmeden tıkladım bir hata daha yapıp e-posta şifremi girdim, ve bir hata daha yapıp hesaba erişim izni verdim. Neyse çok heyecenlıydım sonra bir 5 dk bekledim, internete yazdım ya nedir bu giveaway botu falan filan, bir baktım dolandırıcılıkmış. Arkadaşıma yazdım o da hemen şifremi değiştirip telefona format atmamı söyledi. Ben erişim iznini kaldırdım, şifremi değiştirdim. Zaten iki faktörlü doğrulama açıktı. Telefona format atıp kurdum. Bana eski verileri yükleyip yüklememek arasında iki seçenek sundu. Yüklemedim. Çünkü eski doyalarda keylogger bulunabilirdi. Daha sonrasında seri bir şekilde tüm hesaplarımın şifresini değistirip iki faktörlü doğrulama açmaya başladım. Her neyse o hesabada bir daha girmedim. Büyük ihtimalle ben ve dolandırıcılar dahil kimse hesabıma erişemiyor. Çünkü Discord'u WhatsApp'den daha aktif kullanıyorum ve hiçbirzaman o hesabımın aktif olduğunu göremedim. İnvisible moda alabilirdi orasını bilemem ama hesabımda hiçbir değişiklik yoktu. Her neyse bir gün geçti Google'dan İngilizce Messenger doğrulama kodu diye bir şey geldi. Bir gün geçti aradan tekrar geldi (DC şifremle email şifrem aynı değildi) büyük ihtimalle şifreyi aynı sanıp denemişler olmayınca da şifreyi unuttuma gitmişler orada da iki faktörlüye takılmışlar. Her neyse o olaydan beri tüm hesaplarımın şifresini değiştirip iki faktörlüyü açtım. Banka hesabım dahil. Şu anda ellerinde olduğunu tahmin ettiğim bilgilerim; eski şifrem, e-posta adresim ve telefon numaram. Eski şifremle bir şey yapamazlar sanıyorum e-posta da aynı şekilde (gelen maillere çok dikkat ediyorum henüz garip bir şey gelmedi ama yoğurdu üfleyerek yiyorum) fakat telefon numarası beni korkutuyor. 1 sorum olacak: Bana şu anlattığıma göre ne zarar gelebilir ve ne önlem alabilirim? Ayrıca şunu da söyleyeyim bedava peynir fare kapanındadır. Bot olsun gerçek hesap olsun kimse 1 yıllık Nitro size hediye etmez. Discord'da linklere tıklarken (bu arkadaşınız olsa bile) 3-4 kere düşünün ki bence tıklamayın. Dediğim gibi bana bir zarar gelir mi söyler misiniz:(

En fazla hesabını çalarlar diye düşünüyorum.

Hiçbir şey olmaz, telefon numaranla da anca sitelere kaydolurlar. Onu da yapacaklarını sanmıyorum sonuçta artık her şey doğrulamayla.

Haklısın dostum bende öyle düşünüyorum. Ve Messenger doğrulama kodu İngilizce bir şekilde neden Google'dan gelir? (not: Format atmadan önceki sitemim ingilizceydi şimdi Türkçe. Fakat adamlar yabancı)

Bedave peynir fare kapanında olur ve siz de bunu geç olmadan farketmişsiniz. Umarım bir şey olmaz ama siz önlemleri almışsınız muhtemelen çok bir şey olmaz. Zamanında müdahale etmişsiniz ve iyi olmuş bu da.

Haklısın dostum bende öyle düşünüyorum. Ve Messenger doğrulama kodu İngilizce bir şekilde neden Google'dan gelir? (not: Format atmadan önceki sitemim ingilizceydi şimdi Türkçe. Fakat adamlar yabancı)
Yabancı ülkeden denedikleri için olabilir, hiçbir mesajı dikkate almamanı öneririm.

Yabancı ülkeden denedikleri için olabilir, hiçbir mesajı dikkate almamanı öneririm.

Zaten dikkate almadımda şu yüzden biraz tereddüt ettim Google hesabıma girerken kod gelen official numaradan mesaj gelmişti. Sanırım Google hesabıma girmeyi denemişler fakat basarısız olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı