Discord Bot Unexpected token Hatası

Billy Bridger

Femtopat
Merhaba. Arkadaşlar ben Discord'da bot kodluyorum botum çok güzel oldu. Fakat botumu çalıştırdığımda şu hatayı alıyorum.

SyntaxError: Unexpected token ')'
[90m at wrapSafe (internal/modules/cjs/loader.js:1053:16)[39m
[90m at Module._compile (internal/modules/cjs/loader.js:1101:27)[39m
[90m at Object.Module._extensions..js (internal/modules/cjs/loader.js:1157:10)[39m
[90m at Module.load (internal/modules/cjs/loader.js:985:32)[39m
[90m at Function.Module._load (internal/modules/cjs/loader.js:878:14)[39m
[90m at Function.executeUserEntryPoint [as runMain] (internal/modules/run_main.js:71:12)[39m
[90m at internal/main/run_main_module.js:17:47[39m

ayarlar.Json dosyasını falan da kontrol ettim ama çıldıracağım sorunu bulamıyorum neerde olduğunu dahi bilmiyorum. Sizce sorun nerede? Lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba.Dediğiniz gibi kontrol ettim ve tahmin ettiğim 2 tane fazladan ")" i sildim. fakat bu seferde şu hatayı verdi :/ :

SyntaxError: Malformed arrow function parameter list
[90m at Object.Module._extensions..js (internal/modules/cjs/loader.js:1157:10)[39m
[90m at Function.executeUserEntryPoint [as runMain] (internal/modules/run_main.js:71:12)[39m

umarım birazn önce botumu kullanabilirim...

Merhaba.Dediğiniz gibi kontrol ettim ve tahmin ettiğim 2 tane fazladan ")" i sildim. fakat bu seferde şu hatayı verdi :/ :

SyntaxError: Malformed arrow function parameter list

umarım biran önce botumu kullanabilirim.
Bu seferde virgülü yanlış koymuşsunuz veya fonksiyonu tanımlarken kullandığınız atama değişkenlerinden birini veya birden fazlasını yanlış kullanmışsınız.

Merhaba Hatamı fakettim ve düzelttim botu aktive ettim fakat bu sefer ready.js dosyasındaki kodlardan kaynaklanan bi hata ile karşı karşıyayım işte hata :

[2020-08-22 12:05:28] 1 komut yüklenecek.
[2020-08-22 12:05:28] Yüklenen komut: yaz.
[2020-08-22 12:05:29] BOT: Aktif, Komutlar yüklendi!
[2020-08-22 12:05:29] BOT: Hiraes ismi ile giriş yapıldı!
[2020-08-22 12:05:29] BOT: Oyun ismi ayarlandı!
(node:23148) UnhandledPromiseRejectionWarning: TypeError: client.user.setGame is not a function
at module.exports (C:\Users\user\Desktop\Talha Kaçar\Software\Hiraes\events\ready.js:12:15)
at Client.<anonymous> (C:\Users\user\Desktop\Talha Kaçar\Software\Hiraes\util\eventLoader.js:3:45)
at Client.emit (events.js:315:20)
at WebSocketManager.triggerClientReady (C:\Users\user\Desktop\Talha Kaçar\Software\Hiraes\node_modules\discord.js\src\client\websocket\WebSocketManager.js:431:17)
at WebSocketManager.checkShardsReady (C:\Users\user\Desktop\Talha Kaçar\Software\Hiraes\node_modules\discord.js\src\client\websocket\WebSocketManager.js:415:10)
at WebSocketShard.<anonymous> (C:\Users\user\Desktop\Talha Kaçar\Software\Hiraes\node_modules\discord.js\src\client\websocket\WebSocketManager.js:197:14)
at WebSocketShard.emit (events.js:315:20)
at WebSocketShard.checkReady (C:\Users\user\Desktop\Talha Kaçar\Software\Hiraes\node_modules\discord.js\src\client\websocket\WebSocketShard.js:475:12)
at WebSocketShard.onPacket (C:\Users\user\Desktop\Talha Kaçar\Software\Hiraes\node_modules\discord.js\src\client\websocket\WebSocketShard.js:447:16)
at WebSocketShard.onMessage (C:\Users\user\Desktop\Talha Kaçar\Software\Hiraes\node_modules\discord.js\src\client\websocket\WebSocketShard.js:301:10)
(node:23148) UnhandledPromiseRejectionWarning: Unhandled promise rejection. This error originated either by throwing inside of an async function without a catch block, or by rejecting a promise which was not handled with .catch(). To terminate the node process on unhandled promise rejection, use the CLI flag `--unhandled-rejections=strict` (see Command line options | Node.js v14.8.0 Documentation). (rejection id: 1)
(node:23148) [DEP0018] DeprecationWarning: Unhandled promise rejections are deprecated. In the future, promise rejections that are not handled will terminate the Node.js process with a non-zero exit code.

Bot aktive ediliyor kodlarıda çalışıyor ama yukarıda hata verilen botun codları çalışmıyor hata verdiği için yani ready.js dosyasındaki kodlar çalışmıyor maalesef.

Son düzenleme:
Size yardımcı olmak isterim ancak maalesef ki bot yazmak için node.js bilmeniz gerekiyor tavsiyem önce node.js öğrenin ben 7/24 burada değilim. Tamam hevesinizi anlıyorum bot yapmak istiyorsunuz ama bilmeniz gerekiyor ki bilgi olmadan yapılan bot: damarsız bir arkadaştan farklıdır yani boyuna göre adapte olamaz.
Gelen son güncellemede setGame kalktı.

Paylaştığınız hataları gördüm ve @denizsevim arkadaşımızın dediği gibi NodeJS öğrenmeniz gerekiyor.

Bu hataların ilk ikisi Syntax (söz dizimi) hatası diğeri ise olmayan bir fonksiyonu kullandığınız için ortaya çıkan bir hata.

Discord.JS kullanılarak bot yapımı hakkında internet üzerinde çokça kaynak var. Benim tavsiyem kendi dokümantasyonunu kullanmanız. Ama bunlar için NodeJS (aslında JavaScript) öğrenmelisiniz.

Paylaştığınız hataları gördüm ve @denizsevim arkadaşımızın dediği gibi NodeJS öğrenmeniz gerekiyor.

Bu hataların ilk ikisi Syntax (söz dizimi) hatası diğeri ise olmayan bir fonksiyonu kullandığınız için ortaya çıkan bir hata.

Discord.JS kullanılarak bot yapımı hakkında internet üzerinde çokça kaynak var. Benim tavsiyem kendi dokümantasyonunu kullanmanız. Ama bunlar için NodeJS (aslında JavaScript) öğrenmelisiniz.
Peki GameSet kaldırıldı fakat yerine nasıl bir ek getirdiler araştırdım ama bulamadım herhangi bir bilginiz var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı