Discord çökertici GIF üzerinden virüs bulaşır mı?

Arkadaşlar biraz abartıyor olabilir misiniz? Bu GIF'leri çalıştırmak az da olsa risk taşır ama o kadar da değil yani.

Linki zaten tam da çalıştırmadım Discord kullanıyorsanız bilirsiniz link atıldığı zaman direk gözükür siteye falan girmenizi istemez bende baktım ve sadece Discord çöktü sonra geri açıldı (sunucuda atıldı ve diğer insanlarda aynı GIF'i gördü)

Linki zaten tam da çalıştırmadım Discord kullanıyorsanız bilirsiniz link atıldığı zaman direk gözükür siteye falan girmenizi istemez bende baktım ve sadece Discord çöktü sonra geri açıldı (sunucuda atıldı ve diğer insanlarda aynı GIF'i gördü)
Biliyorum, hızlı tarama yaptıysan yeter.

DC için GIF'lerin otomatik gözükmesini kapat. Link önizlemelerini kapat yani.

Biri DC sunucusuna Discord çökertici GIF atmış. Discord çökertici GIF üzerinden virüs bulaşma ihtimali var mı? Dosya falan açmadım zaten attığı zaman direk büyük olarak geliyor. R PC'de donma da yok Malwarebytes ve Kaspersky kullaıyorum. Sorun olur mu?

GIF'lerden virüs bulaşma olasılığı olacağını sanmıyorum. Discord sürekli "CTRL+r" yapmasını sağlayan bir GIF galiba. Virüs girdiğini sanmıyorum girmemiştirde GIF'lerden virüs bulaşma olasılığı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı