Discord'dan gelen virüs uyarısı nedir?

hocam sağ olun bu mesajlar az da olsa rahatlatıyor. Benim oyun hesaplarım çok uzun zamanlık olduğu için büyük manevi değer benim için. bu benim 2.virüs vakam çünkü öncesinde 3 ay korkudan bir şey yükleyememiştim sitelere girmeye korkuyordum.

Merak etmeyin normal bu, bende bunu yaşadım bende sizin gibi korktum ama araştırma yapınca öğrendim. 😀

Merak etmeyin normal bu, bende bunu yaşadım bende sizin gibi korktum ama araştırma yapınca öğrendim. 😀

Peki hocam böyle durumlar için Windows Defender yeterli midir? Bu bilgisayar kötü olduğu için paralı antivirüs alasım gelmiyor ona yenisini alınca bakarız.

Peki hocam böyle durumlar için Windows Defender yeterli midir? Bu bilgisayar kötü olduğu için paralı antivirüs alasım gelmiyor ona yenisini alınca bakarız.

Windows Defender sizi koruyamaz, Malwarebytes veya Kaspersky kullanın (ikiside paralı ama bedava deneme sürümü sunuyor).

Arkadaşlar sabah oyun oynarken Discord'da takılıyordum. Sonra Windows Defender'dan trojandownloader:html/adodb.gen!a diye bir şey buldu. Hemen karantinaya aldım ve sildim, daha sonra içim rahat etmedi Malwarebytes indirip tarama yaptım ama temiz çıktı. Biraz araştırdım ve bunun Discord'da atılan bir fotoğrafın içindeki kod yüzünden olduğunu öğrendim. Discord o kodlu fotoğrafı öngörü için cache dosyasına kaydediyormuş. Defender'da bunu görünce virüs uyarısı veriyormuş. Şimdi benim yaptıklarımdan başka yapmam gereken bir şey var mı? Çünkü hesaplarım benim için çok büyük bir manevi değer ve virüs konusunda biraz korkak birisiyim.

Eki Görüntüle 1428034
İçinde bir script olsa bile kendi kendini çalıştıramayacağı için güvendesiniz.

Windows Defender sizi koruyamaz, Malwarebytes veya Kaspersky kullanın (ikisi de paralı ama bedava deneme sürümü sunuyor).

Kaspersky Cloud Security kullanılabilir. Şahsen ben onu kullanıyorum bazı kötü sitelere girdiğimde beni koruyor. Bana göre yeterli. Siz yeterli olmadığını düşünüyorsanız bana antivirüs önerebilir misiniz?

Hocam haklısınız ama virüs konusunda korkak birisiyim o geride kalınca başkalarından da cevap almak istedim kusura bakmayın.

İçinizde hala kuşku varsa buraya log atın hocam.

Geri
Yukarı