Çözüldü Discord hesabı silinince sahip olunan sunucuya ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Sunucu sahibi iken Discord hesabınızı silemezsiniz. Olur da kuralları ihlal ettiğiniz için hesabınız silinirse de sunucudaki sizden sonraki yetkililer mesaj atarak sunucuyu alabilir.
Discord'ta eğer sunucu sahibi iseniz ve hesabı silerseniz sunucu sahibi olduğunuz için Discord hesap silme talebinizi reddedecektir. Fakat eğer sunucu sahibi değilseniz ve hesabınızı silmek istiyorsanız kullanıcı ayarlarına gelerek hesap kaldırma bölümünden "hesabı sil" butonuna basarak hesabınızı silebilirsiniz. Silme talebiniz için sizden şifre istiyecekler ve şifrenizi yazdıktan sonra hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapacaktır. Ama tam olarak bu silindi anlamına gelmez. 14 gün süresi var. Eğer 14 gün süresi dolarsa hesap kalıcı olarak silinir. Eğer 14 gün süresi geçmeden hesaba giriş yaparsanız "hesabınızı aktifleştirmek istiyor musunuz?" diye bir soru soracaktır. Bu soruya evet derseniz hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Umarım detaylı bir şekilde anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
Benim hesabım 2-3 ay önce sunucu sahibiyken Discord tarafından silindi. Hesap silindi ama sunucu sahibi halen silinen hesaptı. Bu durumda Discord'un rapor sayfasından devredilmesini istedim 1 ay önce. 1 ay sonra devredebiliriz aktif olmama süresi var dediler. Şuan Discord sunucum benim üstümde :)

bende hesabımı 2 3 ay öncesine kadar silmiştim ve o sildiğim hesap o sunucunun kurucusu olarak duruyo sunucu silinir mi birşey olur mu? sunucu şablonu ile başka bir sunucu yaptım o sunucu silinirse o sunucuda gider birisi yardımcı olabilir mi

Benim hesabım 2-3 ay önce sunucu sahibiyken Discord tarafından silindi. Hesap silindi ama sunucu sahibi halen silinen hesaptı. Bu durumda Discord'un rapor sayfasından devredilmesini istedim 1 ay önce. 1 ay sonra devredebiliriz aktif olmama süresi var dediler. Şu an Discord sunucum benim üstümde :)

Merhaba benim hesabım da içinde sunucu sahipliği varken devre dış bırakıldı. Alma sürecini anlatabilir misin?

Merhaba benim hesabım da içinde sunucu sahipliği varken devre dış bırakıldı. Alma sürecini anlatabilir misin?
Eğer bir gelişme olduysa süreci anlatabilir misin?

Discord hesabım ToS ihlali nedeniyle devre dışı bırakıldı, Sunucunun devredilmesi için Ticket gönderdiğimdeyse şöyle bir cevap geldi;

"
Hello,

Your account was disabled for violating our Terms of Service or Community Guidelines. We will not reinstate the account.

You should have received an email with more information regarding this violation. If you have any questions as to what behavior resulted in your account being disabled, please refer to that email.

Please note that we remove and/or anonymize all data associated with deleted accounts 14-30 days after beginning the deletion process for that account.

Sincerely,
Discord Trust & Safety
"

Hesap silindiğinde sunucu da silinir mi, eğer silinmezse o zaman sunucuyu yan hesabıma devrettirebilir miyim?

Teşekkürler.

Eğer bir gelişme olduysa süreci anlatabilir misin?

Discord hesabım tos ihlali nedeniyle devre dışı bırakıldı, sunucunun devredilmesi için ticket gönderdiğimdeyse şöyle bir cevap geldi;

"
Hello,

Your account was disabled for violating our terms of service or community guidelines. We will not reinstate the account.

You should have received an email with more information regarding this violation. If you have any questions as to what behavior resulted in your account being disabled, please refer to that email.

Please Note that we remove and/or anonymize all data associated with deleted accounts 14-30 days after beginning the deletion process for that account.

Sincerely,
Discord Trust & safety.
"

Hesap silindiğinde sunucu da silinir mi, eğer silinmezse o zaman sunucuyu yan hesabıma devrettirebilir miyim?

Teşekkürler.

Merhaba. Öncelikle ben ticket attığımda bana bazı şartlar verdiler atıyorum Discord sunucun topluluk sunucusu olmak zorunda bilmem kaç üye olmak zorunda şeklinde. Eğer sunucunuz o şartları yerine getiriyorsa aktarım oluyor. Benim sunucum daha küçük ve arkadaşlara yönelik olduğundan dolayı ben hiç uğraşmadım ama siz yine de bir deneyin derim.

Merhaba. Öncelikle ben ticket attığımda bana bazı şartlar verdiler atıyorum Discord sunucun topluluk sunucusu olmak zorunda bilmem kaç üye olmak zorunda şeklinde. Eğer sunucunuz o şartları yerine getiriyorsa aktarım oluyor. Benim sunucum daha küçük ve arkadaşlara yönelik olduğundan dolayı ben hiç uğraşmadım ama siz yine de bir deneyin derim.
Cevap için teşekkürler, sunucunun en az 100 kişi olması gibi belli başlı kriterler varmış, sanırım benim için geriye kalan tek sorun hesabın tamamen silinmesini beklemek olacak.

Geri
Yukarı