Discord.js'te toLowerCase() çalışmıyor

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
JavaScript:
Content. Foreach(kelime => {
 İf(blacklist. Some(küfür => küfür.toLowerCase() === kelime)) {
 İf(!message. Member. Permissions. Has('ban_members')){
 Message. Delete({timeout: 500});
 Message. Reply("**küfür etme!**").then(a => {
 setTimeout(() => {
 a.delete()}, 5000)})
 }
 }
 })

Böyle bir kod yazdım üstte küfür listesi var atmak istemedim hoş görüntü oluşturacağını düşünmüyorum. Bu komutta hata nedir? Hata vermiyor kod fakat çalışmıyor da. Örneğin yasaklı söz ekledim "hakaret" diye "hAKaret" yazarken silmesi lazım ama olmuyor. Kod hata da vermiyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
JavaScript:
 İf(blacklist. Some(küfür => küfür.toLowerCase() === kelime)) {
 İf(!message. Member. Permissions. Has('ban_members')){
 setTimeout(() => {
 a.delete()}, 5000)})
 }
 }
 })

Böyle bir kod yazdım üstte küfür listesi var atmak istemedim hoş görüntü oluşturacağını düşünmüyorum. Bu komutta hata nedir? Hata vermiyor kod fakat çalışmıyor da. Örneğin yasaklı söz ekledim "hakaret" diye "hAKaret" yazarken silmesi lazım ama olmuyor. Kod hata da vermiyor. Nasıl çözebilirim?
if bloğunun bu şekilde yazıldığına emin misiniz? "İf" şeklinde yazmışsınız, "if" şeklinde düzeltip tekrar dener misiniz?

Son düzenleme:
JavaScript:
 if(blacklist. Some(küfür => küfür.toLowerCase() === kelime)) {
 if(!message. Member. Permissions. Has('ban_members')){
 setTimeout(() => {
 a.delete()}, 5000)})
 }
 }
 })

Böyle dener misin?

JavaScript:
 setTimeout(() => {
 a.delete()}, 5000)})
 }
 }
 })

Böyle dener misin?
Söylediğim şey bu zaten dostum :)

İngilizcede büyük "i" yok. Ayrıca Türkçe karakterlerle kod yazmak da iyi bir alışkanlık değil. İngilizce kod yazmaya özen gösterin.

Editorun bu kodu hatali olarak gostermeliydi. Kullandigin editore javascript eklentilerini eklemeyi denemelisin.

Ayrica javascript kodu yazarken(bence, tamamen typescript'e gecilmeli) linter kullanmak kodunu daha okunakli yapacaktir.

Eslint'e goz atabilirsin bunun icin. Stil rehberi olarak ben airbnb'nin standartlarini tercih ediyorum.

Son olarak, kodunda hic bir zaman turkce karakterler bulunmamali.
Bence, kodda hic bir yerde turkce kelime bulundurulmamali.

Bu yazdiklarim oneriler, takip etmek zorunda degilsin elbette :). Yukarida sorun halihazirda cozuldugu icin ben olsam nasil yapardim gibi dusunerek tavsiyeler vermek istedim.

Editorun bu kodu hatali olarak gostermeliydi. Kullandigin editore javascript eklentilerini eklemeyi denemelisin.

Ayrica javascript kodu yazarken(bence, tamamen typescript'e gecilmeli) linter kullanmak kodunu daha okunakli yapacaktir.

Eslint'e goz atabilirsin bunun icin. Stil rehberi olarak ben airbnb'nin standartlarini tercih ediyorum.

Son olarak, kodunda hic bir zaman turkce karakterler bulunmamali.
Bence, kodda hic bir yerde turkce kelime bulundurulmamali.

Bu yazdiklarim oneriler, takip etmek zorunda degilsin elbette :). Yukarida sorun halihazirda cozuldugu icin ben olsam nasil yapardim gibi dusunerek tavsiyeler vermek istedim.
Ekleme yapayım, Visual Studio Code kullanıyorsanız Prettier eklentisi var. Onu kurup ayarlardan "format on save" etkinleştirirseniz her kaydettiğinizde kodunuzu okunaklı şekilde formatlar.

Eslint ile beraber kullanmak isterseniz birkaç paket daha var uyumlu çalışmaları açısından.

İf bloğunun bu şekilde yazıldığına emin misiniz? "if" şeklinde yazmışsınız, "if" şeklinde düzeltip tekrar dener misiniz?

İngilizcede büyük "i" yok. Ayrıca Türkçe karakterlerle kod yazmak da iyi bir alışkanlık değil. İngilizce kod yazmaya özen gösterin.

Technopat düzeltmiş onu hocam bende zaten küçük ki ben kod yazarken İngilizce kullanırım.

JavaScript:
 setTimeout(() => {
 a.delete()}, 5000)})
 }
 }
 })

Böyle dener misin?

Şu an PC'de değilim geçince düzeltirim olursa cevap verir ve çözüm olarak işaretlerim hocam. Sağ olun. (hayır hocam çalışmadı zaten İf değil if yazmışım sorunu kendim bulmaya çalışacağım cevaplarınız için hepinize teşekkürler)

Son düzenleme: