Discord mikrofon sesini tam almıyor

Birkan Öztürk

Hectopat
Katılım
22 Temmuz 2016
Mesajlar
304
Selamlar. Mikrofonumu Audacity programı ile test ettiğimde gayet stabil, kesilmeyen ve güzel sonuç alıyorum fakat Discord da konuşurken arkadaşım sesimin boğuk geldiğini, arada kesildiğini söylüyor. Skype yükleyip orada denedik ve ses kesintileri gitmişti fakat bu sefer sesimiz daha da boğuklaştı. Bunları nasıl çözebiliriz?
 

nighTT

Hectopat
Katılım
25 Ekim 2015
Mesajlar
910
Çözümler
6
Discordu yönetici olarak çalıştırın.
Ayarlardan Ses ve Görüntü gelin, bas konuş kullanın. Ses etkinliği kullanacaksanız konuşurken orada bulunan çizgi nereye kadar geliyorsa sola doğru çekin. Ne kadar sola çekerseniz en ufak seste algılar kesme yapmaz.
Ses boğuklukları Discordun içindeki yankı engelleme, gürültü önleme gibi seçenekler yüzünden oluyor olabilir onları kapatıp konuşun. Tek tek deneyin.
1614954274323.png
 

animloss

Picopat
Katılım
6 Eylül 2020
Mesajlar
243
Çözümler
4
Discord ayarlarına girin. Ses ve Görüntü'yü seçin. Kontrol Edelim'e tıklayın ve sesinizin size nasıl geldiğini kontrol edin. Eğer ses size de boğuk geliyorsa Giriş Duyarlılığı kısmında Giriş hassasiyetini otomatik olarak belirle özelliğini kapatıp alttaki barı sesinizin algıladığı en alt noktaya götürün. Ayrıca Çıkış Aygıtı'nı Default ise kullandığınız mikrofonu seçin. Başka bir şey seçili ise Default yapın. Bir de böyle deneyin bakalım ses düzeliyor mu?

1614954188401.png
 
Yukarı