Çözüldü Discord mute atılan kişi sohbete yazmaya devam edebiliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Averasia

Kilopat
Yer
BMW Munich, Frankfurter
Discord'da mee6 botuna fazla büyük harf kullananların mute yemesi için ayarladım.
Mute yiyen kişi diğer kanallara yazı yazamıyor ama genel sohbete yazı yazmaya devam edebiliyor. Kanal ayarlarından roller kısmından mesaj göndermeyi açtığımda yazabiliyor nötr yaptığımda muteli olmasa bile yazı yazamıyor nası yapacağım bunu?

Çözüm
Kanal bazında mesaj gönderme yetkisi olan bir role sahip ise yazmaya devam edebilir. Bunun için her şeyi nötr tutmalısınız ve Muted rolü için izin vermemelisiniz.

Alternatif olarak Dyno kullanıp susturduğunuzda tüm rollerini almasını sağlayabilirsiniz.
Discord'da mee6 botuna fazla büyük harf kullananların mute yemesi için ayarladım.
Mute yiyen kişi diğer kanallara yazı yazamıyor ama genel sohbete yazı yazmaya devam edebiliyor. Kanal ayarlarından roller kısmından mesaj göndermeyi açtığımda yazabiliyor nötr yaptığımda muteli olmasa bile yazı yazamıyor nasıl yapacağım bunu?

Everyone rölünün mesaj yazmasını açıp mutedinkini kapatmanız lazım sanırsam.

Kanal bazında mesaj gönderme yetkisi olan bir role sahip ise yazmaya devam edebilir. Bunun için her şeyi nötr tutmalısınız ve Muted rolü için izin vermemelisiniz.

Alternatif olarak Dyno kullanıp susturduğunuzda tüm rollerini almasını sağlayabilirsiniz.

Çözüm
Kanal bazında mesaj gönderme yetkisi olan bir role sahip ise yazmaya devam edebilir. Bunun için her şeyi nötr tutmalısınız ve muted rolü için izin vermemelisiniz.

Alternatif olarak dyno kullanıp susturduğunuzda tüm rollerini almasını sağlayabilirsiniz.

Hocam şimdi ben sunucuda emojiye tıklayarak rol verme yaptım. Emojiye tıklayan herkes üye rolü alıyor genel sohbet kanalında üye rölünde her şeyi nötr yaptığımda üyeler mesaj yazamıyor sadece bu kanalda mevcut diğerlerinde hiçbir sıkıntı yok acaba kanalı silip tekrar kursam sorun çözülür mü?

Genel sohbet kanalında nötr yaptığınızda üyelerin yazabilmesi için orada @everyone için de nötr yapmanız gerekiyor. Onu da reddederseniz sorun burada başlar. Rolü olmayanların orada yazmasını engellemek için yapmanız gereken kanalları görmelerini engellemek.

Genel sohbet kanalında nötr yaptığınızda üyelerin yazabilmesi için orada @everyone için de nötr yapmanız gerekiyor. Onu da reddederseniz sorun burada başlar. Rolü olmayanların orada yazmasını engellemek için yapmanız gereken kanalları görmelerini engellemek.

Sağ olun, hocam. Dediğiniz gibi everyone için kanalı görüntüleme hariç hepsini nötr yaptım ve sorun çözüldü.

• Beğen
İfadeler: Tim
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı