Çözüldü Discord sesin kesik gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

atakanbayrak

Hectopat
Discord uygulamasında sesim karşı tarafa sürekli kesik kesik gidiyor. Arkadaşlarım şikayetçi olduğu için Skype kullanmaya başladık fakat Skype uygulamasında bir problem olmuyor. Laptop kullanıyorum geçtiğimiz hafta arkasını açıp temizlemek istedim ama kulaklık giriş yerine zarar verdim sanırım. O yüzden öyle olduğunu düşünüyordum fakat Skype'ta sıkıntı olmadan konuşunca sorunun Discord'da olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olur musun? Çözümü nedir?

Çözüm
Yukarıda yazılanları denedim sorunu çözmedi fakat kendim bir şeyler deneyerek hallettim. Resimdeki gibi mikrofon denetim masasından kullandığım sürücünün üzerine gelip özellikler > düzeyler sekmesinden mikrofon yazan yeri sona çektim, mikrofon basını da +10.0 dB yaptım ve sorun çözüldü. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
Bildiğim kadarı ile Discord işlemci kullanıyor. Skype RAM kullanıyor. Belki sizin işlemci'de bir sıkıntı olabilir.

Discord ayarlarından ses ve görüntüye gelip resimdeki görülen ayarlar kapalı mı? Açık mı? Eğer açıksa kapatın. Benim de sesim kesik kesik gidiyordu bunları kapadım net gitmeye başladı.

Screenshot_1.png

Yukarıda yazılanları denedim sorunu çözmedi fakat kendim bir şeyler deneyerek hallettim. Resimdeki gibi mikrofon denetim masasından kullandığım sürücünün üzerine gelip özellikler > düzeyler sekmesinden mikrofon yazan yeri sona çektim, mikrofon basını da +10.0 dB yaptım ve sorun çözüldü. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• mic.JPG
    mic.JPG
    26,1 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı