Discord TrojanDowloader:HTML/Abodb.gen!A hatası

gokdenizz

Hectopat
Discord kullanırken bir anda Windows güvenlik duvarından bir hata aldım. Trojandownloader adlı. Ayrıntılarına baktığımda etkilenen öğelerde Discord'un cache dosyası vardı. Bu neyin nesidir nedir araştırdım ama çözemedim. Yardımalrınız için şimdiden teşekkürler. Görüntü ektedir.

Hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord üzerinden paylaşılan, içine kod gömülmüş fakat işlevde zararsız bir resim olduğu söyleniyordu. Katıldığınız sunucuların birinde bu resim atılmış olmalı. Bir şey yapmanıza gerek yok.

Discord kullanırken bir anda Windows güvenlik duvarından bir hata aldım. Trojandownloader adlı. Ayrıntılarına baktığımda etkilenen öğelerde Discord'un cache dosyası vardı. Bu neyin nesidir nedir araştırdım ama çözemedim. Yardımalrınız için şimdiden teşekkürler. Görüntü ektedir.

Eki Görüntüle 948761

İzleyin derim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, bizim kaç sene önce bulduğumuz tekniği şimdi halen uygulayan bazı zat-ı muhteremler çıkmış :)

Denildiği gibi olay medya dosyalarında bitiyor. GIF görünümlü bir loader gönderilmiş sanırım bulunduğunuz sunuculardan birisine. Fakat Defender bunu bulup engellemiş. Pek endişelenmeniz gerekmiyor engellendiği için.

Arkadaşlar sorun çözlüdü gibi şu zamana kadar hiç hata almadım çözümü ise gereksiz discord sunucularınız silin kaynağı büyük ihtimal bir yerden atılan Gif veya video vs. :D

Geri
Yukarı