Discord Windows 11 kurulmuyor

bfy3458

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben dün bilgisayarımı Windows 11'e yükselttim her şey düzgündü ancak Discord kurulmuyor, görev çubuğuna installing yazılı bir işaret geliyor ve bir süre sonra kapanıyor ancak hiçbir şey olmuyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-08-02 135139.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-08-02 135139.jpg
    20,3 KB · Görüntüleme: 90
Merhaba, ben dün bilgisayarımı Windows 11'e yükselttim her şey düzgündü ancak Discord kurulmuyor, görev çubuğuna installing yazılı bir işaret geliyor ve bir süre sonra kapanıyor ancak hiçbir şey olmuyor.

Windows 11 Geliştirici sürümü kullanıyorum. Discord bende sıkıntısız çalışıyor. Discord'un kendi sitesinden indirdim. Eğer denemediyseniz bir de Epic Games Store'dan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Dostum bu eksikliklerin temeli DirectX veya bazı eksim sürüm gereksinimlerinden. Discord'un daha düşük bir sürümünü indirip güncellemeyi deneyelim. Aşağıda verdiğim linkten Discord'u indir. Kurulum gerçekleşecek mi bakalım.

Link: Discord eski versiyonlar - Windows

Buradan daha düşük sürümleri indirmeye dener misin? Eğer yine olmaz ise başka bir çözüm yolu daha var;

Şimdi adımları izler misin;
  • Discord'u sistem tepsisinden (sağ alt menü) kapat ve tüm Discord işlemlerinin sonlandırıldığına emin ol. (kimi zamanlarda tepsideki görevler sistem tepsisinde veya görev yöneticisinde gizli olabilir, bunları iki kere kontrol etmekte fayda var!)
  • Şu iki klasörü sil:
  • %Appdata%/discord
  • %Localappdata%/discord
  • bu klasörleri bulabilmek için başlat tuşu + r'ye basıp enter tuşuna bas:

Şimdi bu dosyaları sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlat ve Discord. Setup exeni yönetici olarak çalıştır. Kurulumunu yap. Sonuçları bekliyorum. 😃

Dostum bu eksikliklerin temeli DirectX veya bazı eksim sürüm gereksinimlerinden. Discord'un daha düşük bir sürümünü indirip güncellemeyi deneyelim. Aşağıda verdiğim linkten Discord'u indir. Kurulum gerçekleşecek mi bakalım.

Link: Discord eski versiyonlar - Windows

Buradan daha düşük sürümleri indirmeye dener misin? Eğer yine olmaz ise başka bir çözüm yolu daha var;

Şimdi adımları izler misin;
  • Discord'u sistem tepsisinden (sağ alt menü) kapat ve tüm Discord işlemlerinin sonlandırıldığına emin ol. (kimi zamanlarda tepsideki görevler sistem tepsisinde veya görev yöneticisinde gizli olabilir, bunları iki kere kontrol etmekte fayda var!)
  • Şu iki klasörü sil:
  • %Appdata%/discord
  • %Localappdata%/discord
  • bu klasörleri bulabilmek için başlat tuşu + r'ye basıp enter tuşuna bas:

Şimdi bu dosyaları sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlat ve Discord. Setup exeni yönetici olarak çalıştır. Kurulumunu yap. Sonuçları bekliyorum. 😃
Hocam maalesef hiçbiri olmadı zaten dediklerinizin hepsini denemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı