Discord'a güveniyor musunuz?

Gizlilik benim için çok önemli. Anonimlik umurumda bile değil fakat gizlilik bence herkesin dikkat etmesi gereken, bu konuda belirli bir bilgi seviyesinde olması gereken bir husus.
Windows kullanıyorsun, gizlilik nasıl senin için önemli oluyor? Kullandığın telefonda da custom ROM yoktur ve Google servisleriyle, üretici uygulamalarıyla doludur tahminimce. Intel ME'den de haberin yoktur diye düşünüyorum. Wikipedia'dan Intel ME girdisini İngilizce olarak okumanı tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(İngilizce)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(Türkçe)

Gizlilik benim için çok önemli. Anonimlik umurumda bile değil fakat gizlilik bence herkesin dikkat etmesi gereken, bu konuda belirli bir bilgi seviyesinde olması gereken bir husus.

Gizlilik odakli programlar ne kadar gizlilik vadediyor bilemiyoruz ama kotunun iyisi varken niye kotuyu kullanalim ki?

(İngilizce)
(Türkçe)

Hocam kullandığınız her uygulama bence bilgilerinizi bir şekilde satıyor gizlilik internet ortamında imkansız. Eğer ünlü birisi değilseniz bilgilerinize kimse bakmaz yani bir sorun yok. Bu arada Discord'un bir kitlesi yok sunucuların kitlesi var doğru sunuculara girerseniz kitle sorunu çekmezsiniz.

Discord'a güvenmeyipte nereye güveneceğiz. Telefon numaramı bile olduğum gruplara koyuyorum. Ara beni yala beni diye mesaj atacak değiller ya. İstese Google sizin donunuza kadar bilgiyi alır satar. Bu şekilde düşünün.

Windows kullanıyorsun, gizlilik nasıl senin için önemli oluyor? Kullandığın telefonda da custom ROM yoktur ve Google servisleriyle, üretici uygulamalarıyla doludur tahminimce. Intel ME'den de haberin yoktur diye düşünüyorum. Wikipedia'dan Intel ME girdisini İngilizce olarak okumanı tavsiye ederim.
Windows konusunda haklısınız fakat eski ve artık özdeşleştiğimi düşündüğüm alışkanlıklarımdan kopamam, kopmam. Telefona gelince, telefonum için yapabileceklerimi yaptığımı düşünüyorum: Apple kullanıcısıyım, tarayıcım ve arama motorum DDG, yeri geldiğinde Kaspersky VPN Premium kullanıyorum, yani daha da aklıma bir şey gelmiyor. Bunların sizin gözünüzde vasatın da altında gelmesi çok normal bence. Derseniz ki: "YouTube da bir Google servisi.", gizlilik adına ytbtan da Windows'tan da vazgeçecek değilim. Tahminleriniz gayet tutarlı, Intel ME'den haberim yok, adını bile duymadım. Bence ortalamanın belirgin bir şekilde üzerinde kullanım alışkanlıklarım var. Peki yaptıklarım yeterli mi derseniz, değil kesinlikle.

Windows konusunda haklısınız fakat eski ve artık özdeşleştiğimi düşündüğüm alışkanlıklarımdan kopamam, kopmam. Telefona gelince, telefonum için yapabileceklerimi yaptığımı düşünüyorum: Apple kullanıcısıyım, tarayıcım ve arama motorum DDG, yeri geldiğinde Kaspersky VPN Premium kullanıyorum, yani daha da aklıma bir şey gelmiyor. Bunların sizin gözünüzde vasatın da altında gelmesi çok normal bence. Derseniz ki: "YouTube da bir Google servisi.", gizlilik adına ytbtan da Windows'tan da vazgeçecek değilim. Tahminleriniz gayet tutarlı, Intel ME'den haberim yok, adını bile duymadım. Bence ortalamanın belirgin bir şekilde üzerinde kullanım alışkanlıklarım var. Peki yaptıklarım yeterli mi derseniz, değil kesinlikle.
Apple'ın işletim sistemi kapalı kaynak. Arkandan iş çevirmediğinin garantisi yok. iOS platformundaki bütün tarayıcılar taban olarak Safari kullanıyor, DuckDuckGo ise kafasına göre Ukrayna-Rusya haberlerine sansür koyan güvenilmez bir arama motoru.

Alışkanlıklarımdan kopamam diyorsan kusura bakma ama gizliliği önemsemiyorsun çünkü hakkında asıl veri toplayan devleri görmezden geliyorsun. Gizliliği gerçekten önemsemediğin için ise Discord'dan şikayet etmenin bir anlamı yok. Kaldı ki GNU/Linux kullanmak zor değil, alışkanlık diyerek abartıyorsun bazı şeyleri.

Son düzenleme:
Discord'un kitlesini ne kadar sevmesem de arkadaşlarımla konuşmak için program arayışına her çıktığımda yaygın ve ulaşılabilir olduğu için ve Discord'un pençesine düşüyorum. Peki, Discord güvenilir mi? Veya siz güveniyor, kullanıyor musunuz? Güvenmeden zaruri kullanan arkadaşlar var mı benim gibi :D
Neyine güvenmeyelim ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı