Discord'da biri ile konuşurken oyun sesi gelmiyor

Faruk2342

Femtopat
Katılım
21 Haziran 2020
Mesajlar
33
Merhaba arkadaşlar Discord'da biri ile özel aramadayken veya bir sunucunun serverında iken oyunun sesi gelmiyor bana. Yayın açıyorum oyunun sesini alıyorlar ama ben alamıyorum. Yardımcı olur musunuz?
 

Kerem00

Megapat
Sosyal Tayfı
Katılım
11 Mayıs 2018
Mesajlar
6.751
Makaleler
2
Çözümler
138
Yer
/home
JBL Tune 500 BT.
Müzik dinleme kulaklığı olduğu için hem Discord hem de oyunun sesini aynı anda veremediğini düşünüyorum. Benim de başka marka bluetooth kulaklığım aynısını yapıyordu çünkü. Çözümü var mı diye araştırmıştım ama bulamamıştım. Yani çözümü varsa da ne yazık ki bilmiyorum.
 

gondorunvarisi

Centipat
Katılım
1 Mayıs 2020
Mesajlar
18
Çözümü var arkadaşlar da bilmem gereken şey konuşmayı da Bluetooth kulaklıktaki mikrofondan mı yapıyorsunuz yoksa harici mikrofonunuz var mı?
Ben Sony WH-CH510 kulaklığını kullanıyorum. Bu kulaklığı bağlayınca sağ alttaki ses simgesine tıkladığımda +2 seçenek geliyor, birisi hands-Free ag Audio bir diğeri de stereo şeklinde.

Adsız.png


Ses denetim masasını açtığımızda kayıttan yürüt sekmesinde hands-Free olana sağ tıklayıp bağlantıyı kes ve devre dışı bırak deyin.

Adsız2.png


Discord'daki ses bölümünde girişi bendekinden örnek vereyim kendinize göre ayarlayın kulaklıklar (WH-CH510 stereo) çıkışı da mikrofon olarak ayarlarsanız muhtemelen sorun çözülür.

Yine çözülmezse başka çözüm yöntemleri arayalım.
 
Yukarı