Discord'da birisi beni Steam üzerinden dolandırıcılıkla suçladı, sahte mi?

Gingka Hagane

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Discord'da durduk yere bir arkadaşlık isteği aldım. Kişiyle paylaştığımız bir sunucu veya arkadaş yok, ancak Discord'da bazı sorduğum kişiler, eskiden ayrıldığım bir sunucudan bana ulaşmış olabileceğini söylediler, bana mantıklı geldi.
Kısacası, o Steam pazarında Rust eşyalarını satmaya çalışırken benim, onun eşyalarını satın aldığımı ama ona para gitmediğini ve Steam'de böyle bir sipariş geçmişinin olmadığını söylüyor. Konuşma şu şekilde:

1.png

2.png

4.png

3.png

Attığı ekran görüntüleri:

unknown.png

unknown.png

Steam Destek'ten gelen mesajın altında bir Discord hesabı bırakmış. Bu normal gözükmedi bana. Daha önce bunu yaşayan var mı? Bu arada ekran görüntülerindeki Steam hesabı gerçekten benim ancak Discord hesabımda Steam hesabımın linki var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün Discord'da durduk yere bir arkadaşlık isteği aldım. Kişiyle paylaştığımız bir sunucu veya arkadaş yok, ancak Discord'da bazı sorduğum kişiler, eskiden ayrıldığım bir sunucudan bana ulaşmış olabileceğini söylediler, bana mantıklı geldi.
Kısacası, o Steam pazarında Rust eşyalarını satmaya çalışırken benim, onun eşyalarını satın aldığımı ama ona para gitmediğini ve Steam'de böyle bir sipariş geçmişinin olmadığını söylüyor. Konuşma şu şekilde:

Eki Görüntüle 1441986

Eki Görüntüle 1441987

Eki Görüntüle 1441989

Eki Görüntüle 1441988

Attığı ekran görüntüleri:

unknown.png

unknown.png

Steam Destek'ten gelen mesajın altında bir Discord hesabı bırakmış. Bu normal gözükmedi bana. Daha önce bunu yaşayan var mı?

Sizin Steam hesabınızı kopyalamışlardır ortadaki tek dolandırıcılık girişimi size karşı.

Geri
Yukarı