Discord'da birisiyle sövüştük

Konuşmalar kayıt edilmediği sürece daima kaybolur. O zaman her durumda kayıt alabiliriz. Ben yanlış anlamadıysam dediğinizden böyle bir çıkarım yapabilirim. O zaman nasıl oluyor da ses kaydı yasal olmuyor?

Casus yazılım ses kayıtları. Dinleme cihazı ses kayıtları. Daha önceden tasarlandığı belli olan ses kayıtları delil olarak sunulamazlar. Ancak ani gelişen olaylarda yapılan ses kayıtları hukuka aykırı değildir. Yani kocam/karım beni aldatıyor dur şunun ofisinden kayıt alayım ile bu adam beni tehdit etmeye başladı hakaret etmeye başladı polis gelene kadar kaçar dur şunun bir ses kaydını alayım arasında bir fark var.

Adam seni küfüre tahrik etmiş. Asıl cezayı alacak kişi o. Ama ses kaydını o almış, siz almamışsınız. Ki bu da suç, sonuçta izinsiz almış. :)
Yüksek ihtimal korkutmak amaçlı söylemiştir.

Sanırım bir videodaki avukattan duyduğum kadarıyla hatanız var, kişi konuşmada kayıt aldığını söylemiş.
Fakat konuşma bitince söylendiğinde suç mudur bilmiyorum sadece bir ekleme yapmak istedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı