Discord'da Doom Eternal yayını yapınca sistem reset atıyor

Rivadex

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Selam hocalarım. Bugün başıma gelen bir sorun ile karşınızdayım. Biliyorsunuz dün açtığım konuda Doom Eternal'ın indirime girdiğini söylemiştim. Ben de hazır indirimde bulmuşken oyun aldım. Bugün sabah oyunu oynadım gayet normal bir şekilde. Zaten oyunun oynatma kısmında sorun yok. Sorun şurada başlıyor: Arkadaşımla Discord'dan konuşurken oyunun yayınını açmaya çalıştım. Açtım da. Ancak ne zaman yayını açıp oyuna tekrar geri dönsem bilgisayar kendi kendine restart atıyor. Ve bu olay oyunun ana menüsünde oluyor.

Görev yöneticisini açtım oyun açıkken belki bilgisayara çok yük biniyordur diye ancak ana menüde işlemciyi %30, ekran kartını ise %20 civarı kullanıyor. Sıcaklık değerleri de normal. Hiçbir yerde çözümünü bulamadım. Size danışmak istedim. Sizce sorun neden kaynaklanıyordur ve çözümü nedir?

Sistemim: AMD Ryzen 7 3700X
ASUS TUF RTX 3060
Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3200MHz CL16
ASUS TUF B550M-PLUS
SanDisk Ultra 3D 500GB M.2
WD Blue 1TB 7200RPM
Cougar STX-700 700W 80+

Hocam oyuna dönmek için Alt+Tab kullanmadım zaten. Direk Görev Çubuğundan girmeye çalıştım oyuna.
Anladım. "Ancak ne zaman yayını açıp oyuna tekrar geri dönsem bilgisayar kendi kendine restart atıyor." cümlesinden ben oyun açıkken yayın açıp geri dönüyorsunuz sonucunu çıkarmıştım. Yanlış anlamışım.

Anladım. "Ancak ne zaman yayını açıp oyuna tekrar geri dönsem bilgisayar kendi kendine restart atıyor." cümlesinden ben oyun açıkken yayın açıp geri dönüyorsunuz sonucunu çıkarmıştım. Yanlış anlamışım.
Hocam öyle yapıyorum zaten. Yayın açarken sorun olmuyor. Sorun yayını açıp oyuna tekrar döndüğümde oluyor. Tekrar dönerken görev çubuğunu kullanıyorum.

Ben de Discord'dan World of Warcraft yayını yaparken birkaç saat sonra PC reset atıyor. Sadece yayın acıkken reset atıyor. Yayın acmadığım günler hiç reset atmıyor. Yayın acıksa günde 4-5 kere reset yiyorum, sebebini bulamadım. Sen problemin kaynağını buldun mu?

Ben de Discord'dan World of Warcraft yayını yaparken birkaç saat sonra PC reset atıyor. Sadece yayın acıkken reset atıyor. Yayın acmadığım günler hiç reset atmıyor. Yayın acıksa günde 4-5 kere reset yiyorum, sebebini bulamadım. Sen problemin kaynağını buldun mu?
Bulamadım maalesef. Bende direk reset atıyor sistem. Hiçbir hata kodu olmadan saniyesinde atıyor.

Bulamadım maalesef. Bende direk reset atıyor sistem. Hiçbir hata kodu olmadan saniyesinde atıyor.
Eskiden sadece yayın actıgımda ve wow oynarken reset atıyordu artık yayın acmadığım halde Final fantasy14, Guild wars2, Heros of the storm gibi oynadığım her oyunda reset atmaya basladı oyun ayırt etmeksizin gunde 4-5 kere reset atıyor tam kanser olmalık. Oyunlarda ani fps droplar yemeyede başladım. Yeni power supply alacağım problem çözülürse buraya yazacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı