Discord'da Ekran Paylaşınca Discord Çöküyor

Sarp Demir

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorunu 1-2 aydır yaşıyorum. Ne zaman Discord'da bir sunucuda konuşurken veya direkt olarak biriyle konuşurken ekran paylaşımını (Genel ekran paylaşımı veya uygulama ekranı paylaşımı.) açsam ilk başta (30 saniye civarı) bir sorun olmuyor ama sonra Discord penceresi tamamen siyah oluyor, bazen yeniden yüklüyor bazen de kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Yani ekran paylaşamıyorum. Bunu yaşayan ve/veya çözümünü bilen var mı?

Son düzenleme:
Bu sorunu 1-2 aydır yaşıyorum. Ne zaman Discord'da bir sunucuda konuşurken veya direk olarak biriyle konuşurken ekran paylaşımını (Genel ekran paylaşımı veya uygulama ekranı paylaşımı.) açsam ilk başta (30 saniye civarı) bir sorun olmuyor ama sonra Discord penceresi tamamen siyah oluyor, bazen yeniden yüklüyor bazen de kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Yani ekran paylaşamıyorum. Bunu yaşayan ve/veya çözümünü bilen var mı?

Benzer durum bazen bende de oluyor. Çok rahatsız etmediği için araştırmamıştım. Çözümünü bilmiyorum.

Benzer durum bazen bende de oluyor. Çok rahatsız etmediği için araştırmamıştım. Çözümünü bilmiyorum.
Ben de şimdi fark ettim ben ekran paylaştıktan sonra arkadaşım ne zaman izlemek için katılsa o zaman çöküyor. Bu durumun arkadaşımla alakası var mı bilmiyorum. Sizde de öyle mi oluyor? Oluyorsa tek bir arkadaşınızda mı oluyor yoksa hepsinde mi?

Ben de şimdi fark ettim ben ekran paylaştıktan sonra arkadaşım ne zaman izlemek için katılsa o zaman çöküyor. Bu durumun arkadaşımla alakası var mı bilmiyorum. Sizde de öyle mi oluyor? Oluyorsa tek bir arkadaşınızda mı oluyor yoksa hepsinde mi?

Bende OBS ile bir şeyler paylaştığım zaman oluyordu sanırım. İzleyenler oluyordu ancak belirli kişi değildi.

Bu sorunu 1-2 aydır yaşıyorum. Ne zaman Discord'da bir sunucuda konuşurken veya direkt olarak biriyle konuşurken ekran paylaşımını (Genel ekran paylaşımı veya uygulama ekranı paylaşımı.) açsam ilk başta (30 saniye civarı) bir sorun olmuyor ama sonra Discord penceresi tamamen siyah oluyor, bazen yeniden yüklüyor bazen de kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Yani ekran paylaşamıyorum. Bunu yaşayan ve/veya çözümünü bilen var mı?

Eğer hem 720p hem de 60FPS veya 30FPS de görüntü veriyorsanız çökebilir. 720p ve 15FPS'de deneyin. Ya da 480P ve 30FPS'de deneyin.

Eğer hem 720p hem de 60FPS veya 30FPS de görüntü veriyorsanız çökebilir. 720p ve 15FPS'de deneyin. Ya da 480P ve 30FPS'de deneyin.
Şu an Discord'u silip yüklemeyi deniyorum. Az önce denetim masasından sildim ama dosyaların tamamını silmemiş (Bu yüzden mi bilemiyorum ama silip yükleyince yine aynı sorun oldu.), şimdi Discord'la ilgili her şeyi sileceğim, daha sonra yeniden yükleyeceğim. Yine sorun olursa dediğinizi deneyeceğim.

Şu an Discord'u silip yüklemeyi deniyorum. Az önce denetim masasından sildim ama dosyaların tamamını silmemiş (Bu yüzden mi bilemiyorum ama silip yükleyince yine aynı sorun oldu.), şimdi Discord'la ilgili her şeyi sileceğim, daha sonra yeniden yükleyeceğim. Yine sorun olursa dediğinizi deneyeceğim.

Bu sorun genelde bellek yetersizliğinden kaynaklanır. Bunu da bildiriyim dedim.

sorun bendede var çözümü varmı bi dc için format atamam
Ben bu konuyu açtıktan birkaç gün sonra Discord'un destek kısmından mail atmıştım. Gelen mail'de aşağıda yazdığım üç şeyi yapınca düzeldi.
Ses ve Görüntü kısmından H.264 Donanım İvmesi'ni kapattım.
Yine Ses ve Görüntü'den "Ekranı yakalamak için en yeni teknolojimizi kullan"ı kapattım.
Görünüm kısmından Donanım İvmesi'ni kapattım.
Dediğim gibi bu üçünü yapınca düzeldi. Sizde de düzelebilir, deneyebilirsiniz.
Ayrıca bu konu epey görüntülenme almış, şimdi fark ettim. Buraya nasıl düzeldiğini yazmamıştım kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı