Discord'da etkinlik durumunda Minecraft gözükmüyor

omruK

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Minecraft oynarken Discord üzerinden arkadaşıma yayın yapacaktım fakat yayın yapmak istediğimde oyunun gözükmediğini fark ettim. Ayarlardan eklemeye çalıştığımda dahi gözükmüyor. Başka bir konuda, sunucuda olunması nedeniyle bu sorunun oluştuğunu gördüm fakat ben sunucuda oynarken yayın yapmak istiyorum. Bir çözümü var mıdır? (sürüm 1.17, sunucu: Aternos)

Ayarlardan etkinlik kısmına girin orada bir oyun ekle gibi bir yazı yazar ona basın oyunu seçin ve sonra oyunun adını Minecraft olarak değiştirin.

Merhaba. Oyunu Optifine veya herhangi bir mod ile mi başlatıyorsunuz? Launcher resmi mi? Resmi launcher ile hiçbir mod ve optifine olmadan başlatıp dener misiniz? "Oynanıyor" kısmında gözükmediğinden bahsettiğinizi sanarak yazdım bunu.

Eğer yayın yaparken gözükmüyorsa oyunu F11 ile pencereli hale getirin ve yayın kısmından gözüküp gözükmediğini kontrol edin. Gözüküyorsa yayını başlatın ve oyunu tekrar tam ekrana alın.

Hayır, uygulama üzerinden kullanıyorum.

"Şu anda oynanılan oyunu durum mesajı olarak göster"i atkif ettiniz mi? eğer ki aktifse yapacak başka bir şey bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 1649364741096.png
    1649364741096.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 111
Selamlar,
Minecraft oynarken Discord üzerinden arkadaşıma yayın yapacaktım fakat yayın yapmak istediğimde oyunun gözükmediğini fark ettim. Ayarlardan eklemeye çalıştığımda dahi gözükmüyor. Başka bir konuda, sunucuda olunması nedeniyle bu sorunun oluştuğunu gördüm fakat ben sunucuda oynarken yayın yapmak istiyorum. Bir çözümü var mıdır? (sürüm 1.17, sunucu: Aternos)
Optifine kullanıyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı