Çözüldü Discord'da konuşurken arkadaşlarıma sesim kesik kesik gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

n0t1cee

Femtopat
Daha fazla  
Discord uygulamasından konuşurken arkadaşlarıma sesim kesik kesik gidiyor ama Google'den Discord'a girince sesim düzgün gidiyor. Discord'u silip tekrar yükledim ama sorun çözülmedi. Sorunun çözümünü biliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma gelen birkaç seçenek.

1) Bas konuş tuşu kullanıyorsanız ve gecikmesi çok kısa ise ms cinsinden yapabilir. Discord üzerindeki mikrofon ayarlarından mikrofon gecikme süresini ms cinsinden arttırın birazcık.
2) Eğer jak girişli bir kulaklıklı mikrofon kullanıyorsanız mikrofon veya kasanın jak girişinde temassızlık olabilir.
3) PC'deki ses kartı da güncel olmadığı zaman veya sorunlu olduğu zaman da bu tarz problemler (ses kesilmesi, sesin çok az seviyede gitmesi) yaşanabiliyor. Güncellenerek veya ufak 20-30 TL'lik bir ses kartı alarak çözüm üretilebilir.​

Bas konuştan dolayı olabilir.
bas konuş kullanmıyorum.
Upload hızınız düşük olabilir.
upload hızım 5.5
Aklıma gelen birkaç seçenek.

1) Bas konuş tuşu kullanıyorsanız ve gecikmesi çok kısa ise ms cinsinden yapabilir. Discord üzerindeki mikrofon ayarlarından mikrofon gecikme süresini ms cinsinden arttırın birazcık.
2) Eğer jak girişli bir kulaklıklı mikrofon kullanıyorsanız mikrofon veya kasanın jak girişinde temassızlık olabilir.
3) PC'deki ses kartı da güncel olmadığı zaman veya sorunlu olduğu zaman da bu tarz problemler (ses kesilmesi, sesin çok az seviyede gitmesi) yaşanabiliyor. Güncellenerek veya ufak 20-30 TL'lik bir ses kartı alarak çözüm üretilebilir.​
jak girişli bir mikrofon kullanmıyorum ses akrtı sorunlu olsaydı google da yada zoom da da ses gitmezdi diye düşünüyorum.
Ayarlardan yankı engellemeyi kapat.
deniyceğim cevap için teşekkür ederim.
Ayarlardan yankı engellemeyi kapat.
yaptım ve ses keilmem kesildi teşşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı