Çözüldü Discord'da konuşurken ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bermoonth

Centipat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, Discord'da arkadasla konusurken arkadan hiçbir turlu oyun sesi gelmiyor, ses kisma yok Discord ayarlara baktim. Yonetici olarak calistirmayi vs denedim ama. Olmuyor, yardimci olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba, Discord'da arkadasla konusurken arkadan hiçbir turlu oyun sesi gelmiyor, ses kisma yok Discord ayarlara baktim. Yonetici olarak calistirmayi vs denedim ama. Olmuyor, yardimci olabilecek var mı?

Ayarlarda ses ve görüntüde giriş çıkış aygıtını ayarla Discord'u yeniden başlat olmazsa bilgisayarı yeniden başlat.

Çözüm 1: VSYNC açın.
Çözüm 2: FPS'nizi herhangi bir yazılım olmadan sınırlayabilirsiniz. Yanılmıyorsam, (Belgeler/Oyunlarım/Rainbow Six Siege/) içindeki oyun yapılandırma dosyasını düzenleyin. Rastgele adlandırılmış bir klasör olmalıdır. O (.ini) dosyasının neredeyse son kısmına gitmeniz gerekiyor ve FPS limit numarasını istediğiniz şekilde düzenleyin. Ortalama veya maksimum kare hızınızdan en az 5/10 FPS daha düşük kullanmanızı öneririm.
Çözüm 3: Discord'u yönetici olarak çalıştırmak. Rainbow Six Siege yükseltilmiş haklarla çalışır ve Rainbow Six Siege aktif bir pencere ise Discord mikrofon girişinizi yakalayamaz.​

İlk olarak Discord'u silip tekrar yüklemeni öneriyorum. Eğer yine çözülmediyse altta gösterdiğim talimatları uygulayın.

1685336973860.png

1685337047607.png

1685337104320.png

Eğer yine olmadıysa arkadaşınızın mikrofonunda sıkıntı olabilir. Eğer mikrofonunuzdan karşıya oyun sesini gitmesini istiyorsanız ekran açıp oyununuzu seçip öyle deneyin.

Sorun sendeyse zaten yüksek ihtimalle Discord yukarıda bir uyarı gösterir "Discord sesinizi algılayamıyor gibi görünüyor" tarzı bir şey söylüyordu tam hatırlamıyorum. Göstermiyorsa diğer arkadaşın attığı son görseldeki mikrofon testini açın. Oradan ses geliyorsa sorun sizde değildir diye düşünüyorum. Ancak yine de ne olur ne olmaz ses efektine bakabilirsiniz.

-Windows'un ses açma yerine sağ tıklayın
-Çıkan seçeneklerden Ses Efekti yazana tıklayın
-Açılan pencereden Kayıt sekmesine tıklayın

Bundan sonra iki seçenek var: Mikrofon devre dışı kalmışsa sağ tıklayıp etkinleştirmek ya da kullandığınız mikrofona sağ tıklayıp, Özelliklere tıklayıp, yukarıdan Düzeyler sekmesine gelip Mikrofon ve Mikrofon Bası seçeneklerini sona kadar arttırmak.

Arkadaşın dediği Discord'da sesli sohbette iken oyunun sesi gelmiyor.

Eğer W11 kullanıyorsanız ses ayarlarına gelin, orada diğer ses ayarları bir Denetim Masası sekmesi açacaktır. Buradan iletişim sayfasına gelin ve hiçbir şey yapmayı seçin.

Geri
Yukarı