Çözüldü Discord'da sayaç botu var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
İftar saatleri gibi saatlere sayaç koymak istiyorum. Örneğin yaşadığım yerde iftar saati 19.49.

!sayac 19.49 gibi bir şey yazıp sayacı kurup her !sayac yazdığımda ne kadar kaldığını görmek istiyorum. Bunu sağlayabilen bir bot var mıdır? Yazılım veya kodlama bilgim yok o yüzden kendim yapamam.

Çözüm
Peki, paylaşayım yapınca.
@Efe10

1618422314747.png

İlk kelime "!iftarane kadarkaldı + (iftar saati)" olacak şekilde ayarladım. Botun geri dönüşü böyle. Şimdi sana kodun çalışması için kütüphaneleri yükletmem lazım.

1. Welcome to Python.org şu siteden Python'un son sürümünü indirmen lazım.

2. CMD'yi açıp oraya pip3 install discord.py yazman gerekiyor. Bu kütüphaneyi dahil etmek için lazım.

3. Google'da Discord Developer kelimesini aratıp ilk çıkan siteye giriş yap.
1618422695768.png

Giriş yapınca şöyle bir yer olması lazım. Merak etme, site Discord'un kendisie ait, güvenilirlik konusunda şüphen olmasın.

4. Visual Studio Code'u indir. (Visual Studio Code - Code Editing. Redefined)

5. Soldaki küplere tıklayıp ilk çıkan Python Extension'unu indir.
1618422825192.png

6.
1618422885034.png

Ok ile gösterdiğim yerden yeni Aplikasyon oluştur. İsmi fark etmez.

7. İlk olarak soldaki yerden bot sekmesine gir, sonra da Add Bot de.
1618422953330.png

Çıkan uyarıyı kabul et.

8. Token'ı kopyala, kenara bir yere yapıştır ve sakın kimseye verme.
1618423033240.png

9. Visual Studio Code'u aç. Altta vereceğim kodu yapıştır. Token yazan yere üstte belirttiğim token'ı tırnaklar içine yaz.

Python:
import discord
from discord import Client
from discord.ext import commands
import datetime

client = commands.Bot(".", case_insensitive=True)

bugün = datetime.datetime.today()
zaman = str(bugün.hour) + "." + str(bugün.minute)

@client.event
async def on_ready():
    print("Bot aktif!")

@client.event
async def on_message(message):
    if message.content.startswith("!iftaranekadarkaldı"):
        message_array = message.content.split()
        if len(message_array) < 2:
            await message.channel.send("Lütfen iftar vaktini belirtiniz.")
        else:
            iftar_zamani = message_array[1]
            dakika_iftar = int(iftar_zamani.replace(".", " ").split()[0]) * 60 + int(iftar_zamani.replace(".", " ").split()[1])
            şu_an_iftar = int(zaman.replace(".", " ").split()[0]) * 60 + int(zaman.replace(".", " ").split()[1])
            kalan = dakika_iftar - şu_an_iftar

mod = kalan%60
            sj123 = (int(kalan) - mod) / 60
            kalan_saat = str(sj123) + "." + str(mod)
            ne_kadar_kaldı = "**" + kalan_saat.replace(".", " ").split()[0] + "** saat **" + kalan_saat.replace(".", " ").split()[2] + "** dakika kaldı."
            await message.channel.send(ne_kadar_kaldı)

client.run("TOKEN")

10. Sırası ile okları takip et. Sonra tarayıcı URL'ne yapıştır.
1618423216382.png

11. Python kodunu çalıştır.
1618423279584.png

Takıldığın bir yer olursa çekinmeden sorabilirsin :)
@FazliBasturk kod üstte.

Ayrıca @Efe10 Token yazan yer diye belirttiğim kısım kodun son satırındaki token yazan yer.
Ardından CMD'ye girip dediğiniz kodu yazdım. Sanırım en yeni pip versiyonunu kullanmıyormuşum. Bir sorun teşkil eder mi? Pip versiyonu ne demekse artık. 😀
Eki Görüntüle 983889
Sanmıyorum, aynı kodu ben de girdim çünkü. Yine de "pip install discord.py" diye de yaz. Zaten mevcut diye hata verirse tamamdır.
1618928198262.png

CMD'yi açıp oraya pip3 install discord.py yazman gerekiyor.
Burada ''pip3'' yazmışsınız, en son mesajınızda sadece ''pip'' yazmışsınız. Hangisini yazayım? Fazla soru soruyorum, biraz gereksiz sorular da olabilir kusura bakmayın. 😀

Burada ''pip3'' yazmışsınız, en son mesajınızda sadece ''pip'' yazmışsınız. Hangisini yazayım? Fazla soru soruyorum, biraz gereksiz sorular da olabilir kusura bakmayın. 😀
"pip"in yanındaki sayı sürümü belirtir. Dediniz ki "eski pip sürümünü kullanıyormuşum". Ben de ona ithafen "Bir de böyle deneyin. Eğer hata alırsanız 'zaten kurulu' diye, kurulmuştur içiniz rahat olsun." demeye çalıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı