Discord'da sesim cızırtılı oluyor

Torescyy

Centipat
Dostlar, arkadaşlarımla iletişime "Discord" programı üzerinden geçiyoruz. Ancak son günlerde bazı hatalar almaya başladım. Arkadaşlarım sesimin cızırtılı gittiğinden dolayı şikayetçi olduklarını bana belirttiler. Sesim her programda güzel gidiyordu ancak Discord'da bir sıkıntı vardı. Discord'u silip yüklemeye karar verdim. Discord'un bilgisayarım üzerindeki tüm dosyalarını sildim ve Discord'un kendi sitesinden DiscordSetup.exe dosyasını indirip bilgisayarıma kurdum. İlk başta sıkıntı yoktu fakat 2 gündür şöyle bir problem yaşıyorum: Discord'da herhangi bir odaya girdiğimde 10 saniye sesler normal geliyor ve gidiyor hiçbir sıkıntı yok. Fakat bu 10 saniye sonunda hem karşıdan ses alamıyorum hem benim sesim gitmiyor, arka plan sesi gidiyor. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Hangi sunucuya (Avrupa, Rusya veya Japonya) bağlanarak sesli sohbette iletişim kuruyorsunuz? Direkt olarak bir sesli sohbete girdiğinizde otomatik olarak Rusya sunucusunu seçebiliyor. Bunu değiştirmeniz gerekmektedir.

Yanıtın için teşekkürler. Denedim fakat işe yaramadı hala aynı. Beni rahatsız eden kısım karşıdan ses alamamak etrafında yeşil çember çıkıyor fakat herhangi bir ses duyamıyorum.

@Torescyy, bu sadece bir çözüm. Kesin olarak çözüm budur diyemiyorum. Kendiniz bunu başka sunuculara geçerek test etmeniz gerekmeketdir.

Ses ayarlarından mikrofonumu değiştirip tekrar seçince düzeliyor sonra tekrar gidiyor çok garip bir şey abartısız söylüyorum en az 6-7 kere tüm dosyaları silip yükledim. Acaba kulaklığım ile ilgili bir problem olabilir mi diye düşünüyorum ya da Realtek ile.

@Torescyy, kurulum dosyaları ile alakalı bir soruna benzemiyor. Kulaklığınızdan da oluşabilecek bir sorun olabilir. Elinizde başka bir kulaklık bulunuyorsa, onunla da deneyebilirsiniz.

Ekteki gürültü azaltma seçeneği ile gürültüleri azaltabilirsiniz. Gerçekten çok iyi teknoloji. Konuşma dışında bütün gereksiz sesleri kesiyor. Deneyin belki çare olur.

Dosya Ekleri

• ekran görüntüsü 24.png
    ekran görüntüsü 24.png
    4,6 KB · Görüntüleme: 408

Yeni konular

Geri
Yukarı