Discord'da sesli sohbete girince ses gelmiyor

eyupert

Femtopat
Daha fazla  
Discord da sesli sohbete girdiğim zaman Discord'dan ses gelmiyor sanıyordum ama video açıkken videonun da sesi gelmiyor yani sesli sohbete girince bilgisayardan ses gelmiyor hiç. Kulaklık Bluetooth'lu ondan mı acaba diye düşünüyorum fakat Bluetooth'lu hoparlörü bağlayınca ses geliyor. Sohbete girince ve kulaklığı kablolu bağlayınca da ses geliyor. Kablosuz neden gelmiyor bunu çözmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var lightcord kullanırken oluyordu. Bende müzik botu geldiğinde direkt olarak bilgisayardan ses gelmiyordu. Normal discorda geçerek çözdüm.

Ya sorun sadece Discord olmadığını anladım. Hata daha çok sistemsel galiba. Ses ayarlarından kayıta gelince direk ses kesiliyor yani hiçbir ses duymuyorum ya da WhatsApp'da ses kaydederken ya da Discord'da mikrofonu açtığımda. Bir de kayıtta sadece handsfree var o yüzden de olabilir mi sanki daha önce normaldi diye hatırlıyorum. Ayarlardan mikrofonu sınayamıyorum handsfree olduğu için. Kayıtta ki handsfree olayını nasıl kaldırabilirim sadece o var
Kulaklığım Anker Q10. araştırmalarım sonucu çoğu Bluetooth'lu kulaklıkta bu sorun varmış. Aynı anda stereo hoparlör ve mikrofon kullanımına izin vermiyor. İkisi de handsfree olacak(bende handsfreede ses gelmiyor) ya da harici mikrofon kullanımı sorunu çözüyormuş

Discord da sesli sohbete girdiğim zaman Discord'dan ses gelmiyor sanıyordum ama video açıkken videonun da sesi gelmiyor yani sesli sohbete girince bilgisayardan ses gelmiyor hiç. Kulaklık Bluetooth'lu ondan mı acaba diye düşünüyorum fakat Bluetooth'lu hoparlörü bağlayınca ses geliyor. Sohbete girince ve kulaklığı kablolu bağlayınca da ses geliyor. Kablosuz neden gelmiyor bunu çözmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

Geçen gün bende de aynı problem oldu. Bilgisayarımı yeniden başlatarak çözdüm ben bu sorunu.

Hocam discord ayarlarına girip çıkış cihazını kullandığınız hoparlor / kulaklık olarak değiştirmeyi deneyin.

Geri
Yukarı