Discord'dan DM yoluyla gelen video izleyince hacklenebilir miyim?

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
Okulumdaki toxic bir çocuk Discord DM yoluyla bir video gönderdi. Video şöyleydi: Oynat tuşuna basınca rahatsız edici dııt diye bir ses geliyordu. Video durdurulamıyor ve kapatılamıyordu, ben de sol taraftan çocukla olan DM'yi kapattım ancak o videodan öyle kurtuldum. Bahsettiğim çocuk hackerlık ile bilgili ve okuldaki bilgisayarların sorunlarıyla ilgileniyordu. Bu çocuğun attığı videoyu sadece izledim yani indirmedim. Çocuk bilgisayarıma hackleyebilir veya virüs bulaştırabilir mi?

sd.png

Okulumdaki toxic bir çocuk Discord DM yoluyla bir video gönderdi. Video şöyleydi: Oynat tuşuna basınca rahatsız edici dııt diye bir ses geliyordu. Video durdurulamıyor ve kapatılamıyordu, ben de sol taraftan çocukla olan DM'yi kapattım ancak o videodan öyle kurtuldum. Bahsettiğim çocuk hackerlık ile bilgili ve okuldaki bilgisayarların sorunlarıyla ilgileniyordu. Bu çocuğun attığı videoyu sadece izledim yani indirmedim. Çocuk bilgisayarıma hackleyebilir veya virüs bulaştırabilir mi?

Eki Görüntüle 1586014

Hacklenmezsin dostum linke tıklarsan evet olabilir RAT yersin ama videodan olmaz merak etme ama her gelen videoyada bakma bence +18 veya rahatsız edici sesler olabiliyor. :)

Bildiğim kadarıyla bir videoyu indirmesen de bazen virüs kapabilirsin normal video gibi gösterme yolları var diye duymuştum. Videonun kapanmaması da normal gözükmüyor.

Eki Görüntüle 1586014
Bir şey olmaz. Yüksek ihtimal bug olan videolardan birini yollamıştır.

Hacklenmezsin dostum linke tıklarsan evet olabilir RAT yersin ama videodan olmaz merak etme ama her gelen videoyada bakma bence +18 veya rahatsız edici sesler olabiliyor. :)
Bir şey olmaz. Yüksek ihtimal bug olan videolardan birini yollamıştır.
Bu videoda virüs yok fakat bu olayı yapmak mümkün Videoya tıkladığı anda virüs bulaştıran bir yol var. Gözlerimle bir yabancı arkadaş yaparken görmüştüm.

Hayir bir sorun olmaz. Zaten ffmpeg ile hazirlanabiliyor boyle glitchli videolar. Discordun buna bir cozum bulmasi lazim.

Bildiğim kadarıyla bir videoyu indirmesen de bazen virüs kapabilirsin normal video gibi gösterme yolları var diye duymuştum. Videonun kapanmaması da normal gözükmüyor.

Bu videolar çok yaygın bu aralar mesela kedili bir video var çözünürlüğü düşüp düşüp artıyor.

Linke tıklamadım sadece "oynat" tuşuna bastım. Yani çıkarmam gereken sonuç dert etmemem gerektiği ve bir şey olmayacağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı