Discord'un fazla CPU yemesi

Daha fazla  
Merhaba. Discord'da arkadaşımla seslide olduğum zaman çok fazla CPU yiyor ve bu da oyunlarda kasmaya sebep oluyor. Oyun sesleri sanki cızırtılıymış gibi geliyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Windows 7 kullanıyorum.

Pentium Dual Core E6700 3.20ghz
4GB RAM
GeForce 210
Kullandığım bilgisayarın özellikleri bu şekilde. Yardımcı olacaklara teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 198
Discord ayarlarında "mümkün olduğunda donanım ivmesini kullan" gibi bir seçenek olmalı onu açmayı deneyebilirsiniz, işlemciniz çok eski ve hantal bir işlemci bu yüzden bulunduğunuz Discord sunucusunun mesaj ara yüzünde otomatik oynatma potansiyeli olan bir medya varsa bu da yüksek kullanımda etkili olabilir eğer öyle bir durum varsa kendinize ait ve bu gibi içerikleri barındırmadığınız bir sunucu kullanın. Ek olarak açıksa mikrofon gürültüsü azaltma ve krisp gibi özellikleri kapatın.

Son düzenleme:
Discord ayarlarında "mümkün olduğunda donanım ivmesini kullan" gibi bir seçenek olmalı onu açmayı deneyebilirsiniz, işlemciniz çok eski ve hantal bir işlemci bu yüzden bulunduğunuz Discord sunucusunun mesaj ara yüzünde otomatik oynatma potansiyeli olan bir medya varsa bu da yüksek kullanımda etkili olabilir eğer öyle bir durum varsa kendinize ait ve bu gibi içerikleri barındırmadığınız bir sunucu kullanın. Ek olarak açıksa mikrofon gürültüsü azaltma ve krisp gibi özellikleri kapatın.

Benim işlemci iyi ama bunu ben yapsam ne olur peki?

Yani ben iyi olduğunu düşünüyorum :).

Uygulama sadece işlemciye yüklenmek yerine gerekli durumlarda ekran kartına yük bindirir. Ekran kartına yük bindirmesi de herhangi bir oyun performansı düşüşüne neden olmayacaktır çok büyük bir ihtimalle. Benim de işlemcim iyi lakin donanım ivmesi kullanmayı mümkün olan her programda açıyorum ve tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Uygulama sadece işlemciye yüklenmek yerine gerekli durumlarda ekran kartına yük bindirir. Ekran kartına yük bindirmesi de herhangi bir oyun performansı düşüşüne neden olmayacaktır. Benim de işlemcim iyi lakin donanım ivmesi kullanmayı mümkün olan her programda açıyorum ve tavsiye ederim.

Tamamdır hocam sağ ol bilgi için. Discord'da bir problem çıkarmıyor zaten öylesine sordum ben.

Merhaba. Discord'da arkadaşımla seslide olduğum zaman çok fazla CPU yiyor ve bu da oyunlarda kasmaya sebep oluyor. Oyun sesleri sanki cızırtılıymış gibi geliyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Windows 7 kullanıyorum.

Pentium Dual Core E6700 3.20ghz
4GB RAM
GeForce 210
Kullandığım bilgisayarın özellikleri bu şekilde. Yardımcı olacaklara teşekkürler.
Hocam Discord'a telefondan oyunu bilgisayardan yapın. Arkadaşım Pentium OnBoard'da aynısını yapıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı