Çözüldü Discovery App Ads Tarayıcı Reklam Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Uğur Ç.

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Endüstri Mühendisi
Bilgisayar için Ios simüle programı indirdim. Kurulum aşamasında harici programlarda yüklediğini görünce kurulumu iptal ettim. Ama iptal ettiğim halde kurulumu tamamladı. Hemen simüle programını kaldırdım. Fakat Discovery App adında yüklenen programı bugün farkettim. Tarayıcıya reklam virüsü attığını görünce hemen onu da kaldırdım ve Chrome'dan eklentisini sildim. Sonrasında Malwarebytes Anti-Malware ile sistemi taratıp çıkan tüm tehditleri temizledim. Şu an halen reklamlar devam etmekte. Reklamları nasıl temizleyebilirm? @Murat5038

2016-01-12 00-13-21 Yandex - Google Chrome.png
2016-01-12 00-13-54 Ekran görüntüsü.png
2016-01-12 00-14-12 Ekran görüntüsü.png

Tarama raporu 2 rehberine göre bunları uygulayın:
C:\Users\Uğur\AppData\Local\Temp\_MEI22682\hashobjs_ext.pyd
c:\users\uğur\appdata\roaming\mozilla\firefox\profiles\nahd6ha2.default\extensions\{36364473-c3fc-4f7b-ac48-2dad80d2e99c}.xpi
c:\users\uğur\downloads\programs\vjc.exe
c:\programdata\application data\temp\{01fb4998-33c4-4431-85ed-079e3eefe75d}\postbuild.exe
c:\programdata\temp\{01fb4998-33c4-4431-85ed-079e3eefe75d}\postbuild.exe
c:\users\uğur\appdata\roaming\.minecraft\minecraft launcher\uninstall.exe
c:\users\uğur\appdata\local\google\chrome\user data\default\extensions\fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme\5.4.5_0\scripts\locales.js
c:\users\uğur\appdata\local\google\chrome\user data\default\extensions\fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme\5.4.5_0\scripts\index.js

Bu klasör içlerini de sil:
c:\users\uğur\appdata\local\temp
c:\programdata\temp\
c:\programdata\application data\temp
c:\users\uğur\appdata\local\google\chrome\user data\default\extensions\fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme

Belirtilen klasör içlerini sildim. herdProtect programı kapandığı için tekrar tarama yaptım sonrasında ve yine belirtmiş olduğunuz dosya konumlarından var olanları listeden seçip işlemi uyguladım. Sonuç olarak değişen bir şey olmadı.

Chrome silip yeniden yükleme ile sorunum halledilmiştir. Yer imlerimi yedeklediğim için sıkıntısız 5 dakika içerisinde sorun halledildi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı