Dişin ortasındaki çürük müdür?

Obliviat.e

Femtopat
Daha fazla  
12 yaşındayım bütün dişlerim tam ve kusursuz. Dün dişçiye kontrole gittim, cpk iyi bir sorun yok falan dedi. Normal kontrol için gitmistim bugün dislerimi fircalarken gordum sol arkada bir dişte ortanin diplerinde igne gibi ince ve kücük siyah bir şey var. Anneme babama gösterdim cürük degildir dediler. Sizce nedir? Agri sizi falan yok.

12 yaşındayım bütün dişlerim tam ve kusursuz. Dün dişçiye kontrole gittim, cpk iyi bir sorun yok falan dedi. Normal kontrol için gitmistim bugün dislerimi fircalarken gordum sol arkada bir dişte ortanin diplerinde igne gibi ince ve kücük siyah bir şey var. Anneme babama gösterdim cürük degildir dediler. Sizce nedir? Agri sizi falan yok.
Hocam komik gelebilir ama saç olabilir o bi çekip çıkarmayı deneyin benim dişimde de vardı saçmış gerçekten :D

Kontrole gittigin disci bir sey bulmadiysa dert etme derim.
O gün yoktu böyle bişey
Dişçi röntgen çekmediyse gözünden kaçmış olabilir. Çürük olabilir.
Yok çekmedi zaten benim en cok korktugum sey disimin curumesi dislerime bisey olmasin nereme oluesa olsun
O şekilde bi yerde degil
Hocam komik gelebilir ama saç olabilir o bi çekip çıkarmayı deneyin benim dişimde de vardı saçmış gerçekten :D

@Obliviat.e Düzenli fırçalarsan o boyutta çürük de olsa sana sıkıntı çıkarmaz. Ama fırçalamazsan yavaş yavaş büyür. 3 defa kanal tedavisi olmuş biri olarak söylüyorum; dediğiniz gibi olabildiğince dikkat etmek gerekli. O ağrıları çekmeye asla değmez.

@Obliviat. Düzenli fırçalarsan o boyutta çürük de olsa sana sıkıntı çıkarmaz. Ama fırçalamazsan yavaş yavaş büyür. 3 defa kanal tedavisi olmuş biri olarak söylüyorum; dediğiniz gibi olabildiğince dikkat etmek gerekli. O ağrıları çekmeye asla değmez.
Düzenli fircaliyorum zaten ama bir nokta bile olsa kotu kücükken dislerime hix dikkat etmezdim cogu cururdu bilirim acisini o yuzden
Yani simdi sorcagim curuk degilse zamanla yok olur mu bu
Görselde işaretlenen yerde kürdan işe yaeamadı

Dosya Ekleri

• 20211105_224002.jpg
    20211105_224002.jpg
    154,2 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Aktif çürük değil o korkmana gerek yok :)
Nasıl yani geçicek mi
@Azygos1 ?
Ekleme: ayni dişin sağ taraftakinde dr böyle birşey çıktı bu seyler cıkmadan 1 gun çnce discide dislerin daha zpr curumesi icin birsey surulmustu o olabişir mi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı