Disiplin cezası nedir?

Eğer arabaya zarar gelmemişse bir şey olacağını sanmıyorum. Disiplin cezası genelde yumruk yumruğa kavga edenlere vb. veriliyor ki o da en düşük hali olan kınama olarak geçiyor. O da genelde yıl sonunda siliniyor zaten. Eğer müdürünüz illa ceza vereceğim diye tutturuyorsa tutanaktan başka bir şey yapacağını çok sanmıyorum. Bana göre sözlü tutanak bile fazla bu olaya ama neyse. Sonuçta kazara olmuş bir olay.

Türkiye'de eğitim sistemi bundan ibaret. Seni korkutmaya çalışıyorlardır. İnsan gibi öğrenciyi yanına çekip yaptığının hatalı olduğunu anlatmak yerine neden hemen "Velin gelsin, disiplin yiyeceksin vb." gibi söylemlerde bulunurlar?:D Korkutmaya dayalı ve aşırı sistematik bir eğitim sistemi var.

Eğer arabaya zarar gelmemişse bir şey olacağını sanmıyorum. Disiplin cezası genelde yumruk yumruğa kavga edenlere vb. veriliyor ki o da en düşük hali olan kınama olarak geçiyor. O da genelde yıl sonunda siliniyor zaten. Eğer müdürünüz illa ceza vereceğim diye tutturuyorsa tutanaktan başka bir şey yapacağını çok sanmıyorum. Bana göre sözlü tutanak bile fazla bu olaya ama neyse. Sonuçta kazara olmuş bir olay.

Şöyle oldu nöbetçi çağırdıktan Sonra'ya birisinin kafasına gelseydi' dedi bende hocanın sözünde kaldım.

Bugün okulda şu "bottle flip" denilen olay bayağı bir meşhur oldu.
Bugün sınıfta bende bu şişe çevirme olayını yapıyordum o sırada da sınıfın camları açıktı okul 3 katlı biz 2 kattayız.
Sonra bu su şişesi birden camdan aşağıya düştü ve arabanın üst kısmından sekip yere düştü.
Sonra nöbetçi hocalar da bu durumu fark edip beni çağırdılar, ben de paşa paşa gittim.
Bu olayda kimsenin başına bir şey gelmezken hiç kimse zarar görmemişken bir anda disiplin cezası yiyeceksin dedi müdür yardımcısı.
8.sınıfım biraz kırılgan ve korkağımdır sizce endişelenmeli miyim?

Hayatımda ilk defa disiplin cezası yiyorum ve olacakları hiç bilmiyorum ne yapacaklar, ne olacak? Şahsen tırsıyorum.

Hocam sana bir şey imzalatırlar 1-2 ay uslu durursan gözünün önünde o cezayı yırtarlar bir şey olmaz yani için rahat olsun ben neler neler yaptım da yırttılar :D

Kazara oldu kusura bakmayın hocam deyip geçicektin. Sadece azarladıysa bir şey yok demektir.

Aslında olay şöyle oldu kaza ile derken ben o şişeyi çevirdikten sonra arkadaşım ayağı ile şişeye vurdu ve şişe de aşağıya düştü sınıfın ispiyoncuları da beni hedef gösterdiler, yoksa bende kolay kolay takmam böyle şeyleri ama ilk kez olunca gerçekten korktum. (okuldan atılma vb.)

Yeni konular

Geri
Yukarı