Disiplin suçu nereye yansır?

Liberte Sergen

Hectopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşım ortaokulda çantada sigara bulundurmaktan disiplin yedi fakat bu nereye işlenmiştir? Şu an 10. sınıfta. İleride engel olur mu?
Müdür işlenmedi diyormuş ama inanmamış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cezaların işlenmesi, silinmesi, puan iadesi ve dosyaların saklanması
MADDE 171- (1) Öğrencilerin aldıkları cezalar, e-Okul sistemine işlenir.
(2) Ceza alan ve davranış puanı indirilmiş olan ancak davranışları olumlu yönde değişen, iyi hâlleri görülen ve olumsuz davranışları tekrarlamayan öğrencilerin durumları, okul öğrenci ödül ve disiplin kurulunca daha sonraki dönemde/dönemlerde değerlendirilir. Cezalarının kaldırılması ve davranış puanlarının iadesi öngörülen öğrenciler öğretmenler kuruluna sunulur. Öğretmenler kurulunca cezası kaldırılan ve davranış puanı iade edilen öğrencilerin yeni durumları e-Okul sistemine işlenir.
(3) Davranış puanı iade edilen ve disiplin cezası kaldırılan öğrencinin disiplin durumuna ilişkin bilgi istendiğinde, öğrencinin disiplin cezası bulunmadığı bildirilir.
(4) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu belgeleri ve soruşturma dosyası ilgili mevzuat hükümlerince saklanır.
(5) Ödül ve disiplin işlemlerine ait veriler; Bakanlığın ilgili birimlerince e-Okul sistemi üzerinden alınır.
Kaynak.

Mezun olurken kurul toplanır ve silinir. Bir şey olmaz, ben de 10. sınıfta çantada rakı yakalattım. Sene sonunda silinmişti cezam. Arkadaşınız rahat durursa okul bitene kadar silinir.

Mezun olurken kurul toplanır ve silinir. Bir şey olmaz, ben de 10. sınıfta çantada rakı yakalattım. Sene sonunda silinmişti cezam. Arkadaşınız rahat durursa okul bitene kadar silinir.

Ne yaptın, öğle yemeğinde rakı masası mı kurdun?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı