Disipline gidilirse ne olur?

Bugün okulda arkadaş ile kavga ettik, çocuğun gözü morardı. Neyse konumuz bu değil beni rehberliğe gönderdiler beyarname yazdım. Ve ne olduğu anlattım, ondan sonra kavga ettiğim çocuk geldi müdür özür falan dilleti diledim. Odadan çıkmadan önce sordum disipline gider miyiz diye oda bilmiyorum dedi. Disipline gidersem ne olur ilk defa gideceğim için biraz meraklıyım ya da ne gibi sonuçları olur. Takdir, teşekkür alabilir miyim, sicile falan işliyor mu?

Disipline gittiginde savunma yazıyorsun bu savunma kurula gidiyor ve savunman hakkında karar veriliyor. Olumsuz karar alınırsa ceza alıyorsun disiplin cezaları sicile işler ceza kalkmadan herhangi bir belge alamazsın her cezanın belirli bir puanı vardır. Uzaklaştırma 15 puan uyarı 5 puan olacak şekilde. Geri kalan hocaların ve senin durumuna kalmış bende olmuştu sene sonu kaldırdılar cezayı.

Disipline gittiginde savunma yazıyorsun bu savunma kurula gidiyor ve savunman hakkında karar veriliyor. Olumsuz karar alınırsa ceza alıyorsun disiplin cezaları sicile işler ceza kalkmadan herhangi bir belge alamazsın her cezanın belirli bir puanı vardır. Uzaklaştırma 15 puan uyarı 5 puan olacak şekilde. Geri kalan hocaların ve senin durumuna kalmış bende olmuştu sene sonu kaldırdılar cezayı.
Ama şöyle bir yazı okumuştum, sileriz derler ama silmezler öyle kalır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldan belge geliyor silindigine dair.

Peki o tutanaklarda mı geçerli bana vermişlerdi de tutanak kılık kıyafetten hoca özlük dosyasındadır dedi ona ne oluyor yırtılır mı ben de uyarı yemiştim ileride Türk silahlı kuvvetlerine girmek istiyorum da ondan sordum tutanakta olsa yine de kaybolsun silinmesini bekleyeceğim

Son düzenleme:
Peki o tutanaklarda mı geçerli bana vermişlerdi de tutanak kılık kıyafetten hoca özlük dosyasındadır dedi ona ne oluyor yırtılır mı ben de uyarı yemiştim ileride Türk silahlı kuvvetlerine girmek istiyorum da ondan sordum tutanakta olsa yine de kaybolsun silinmesini bekleyeceğim.

Tutanaklar işlemiyor diye biliyorum. Tutanaklar okul içini kapsıyor.

Tutanaklar işlemiyor diye biliyorum. Tutanaklar okul içini kapsıyor.
Nasıl yaramıyor? Tüm sınıf gittik hocalar akşam uğraştık dedi bilmem ne uyarı cezası aldınız falan savunma alındı, yazılı uyarı var sanırım tutanak. Sınıf hocamıza sorunca onlar öğrenci özlük dosyasında duruyor dedi. Silinir bir daha bir şey yapmazsan dedi bu ama sisteme geçer mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yaramıyor tüm sınıf gittik hocalar akşam uğraştık dedi bilmem ne uyarı cezası aldınız falan savunma alındı yazılı uyarı var sanırım tutanak sınıf hocamıza sorunca onlar öğrenci özlük dosyasında duruyor dedi silinir bir daha bir şey yapmazsan dedi bu ama sisteme geçer mi bilmiyorum.

İlk tutanaklar %99 işlenmiyor tabii ki 3 4 kere aldıysanız işlenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı