Çözüldü Disk belleği hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batur_amanov

Femtopat
Daha fazla  
1618431277133.png

Böyle hata alıyorum arkadaşlar.
Sistem özelliklerim.

1618431316612.png

Oyuna girdikten sonra bellek yetersiz deyip bilgisayarı kapatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk komutun çalışmaması benim hatam. Dikkat etmediğimden dolayı komutta ımage yerine ımage yazmışım. Biliyorsunuz ingilizcede küçük ı büyük i yoktur. Öncelikle ilk komutu uygulamalıyız.
Kod:
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
Bu komutu tekrar deneyin. Çalışmazsa aşağıdaki komutu çalıştır penceresine yazın ve enter yapın. Açılan temp klasöründeki her şeyi silin.
Kod:
%Temp%
Sonucu bildirirsiniz.

Ab yaptım şey eskiden bir hata yapmışım.
Disk onarım ve yapılandırmyı açık tutmuşum ve o arka planda çalışıyormuş bende bilmeden bilgisayarı her zaman kapattım.
%100 olana kadar bekledim düzeldi.
Bir de bu hatayı alıyorum abi.

1618497882780.png
Eki Görüntüle 974743

Böyle hata alıyorum arkadaşlar.
Sistem özelliklerim.

Eki Görüntüle 974745

Oyuna girdikten sonra bellek yetersiz deyip bilgisayarı kapatıyor.
Yönetici olarak açtığınız Komut İstemi konsoluna aşağıdaki komutu girin. Bu işlem bitene kadar bilgisayarınız internete bağlı olmalı.
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Bu işlem sona erdikten sonra aşağıdaki komutu yürütün.
Kod:
sfc /scannow
Ayrıca şunları denetleyin:
1. sistem bilgisi penceresinde "Gelişmiş sistem ayarları" üzerine tıklayın.
2. Performans grubunda yer alan "Ayarlar" butonuna tıklayın.
3. Açılan pencerede "Gelişmiş" sekmesine geçin ve buradaki sanal bellek grubunda bulunan "Değiştir..." butonuna tıklayın.
4. Şimdi, önünüze gelen pencerede "Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet" onay kutusunun seçili olduğuna emin olun.
Sonucu bildirirsiniz. Kolay gelsin.

Yönetici olarak açtığınız komut istemi konsoluna aşağıdaki komutu girin. Bu işlem bitene kadar bilgisayarınız internete bağlı olmalı.
Kod:
Bu işlem sona erdikten sonra aşağıdaki komutu yürütün.
Kod:
SFC /scannow
Ayrıca şunları denetleyin:
1. sistem bilgisi penceresinde "gelişmiş sistem ayarları" üzerine tıklayın.
2. performans grubunda yer alan "ayarlar" butonuna tıklayın.
3. açılan pencerede "gelişmiş" sekmesine geçin ve buradaki sanal bellek grubunda bulunan "değiştir..." butonuna tıklayın.
4. şimdi, önünüze gelen pencerede "tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet" onay kutusunun seçili olduğuna emin olun.
Sonucu bildirirsiniz. Kolay gelsin.

1618474865830.png

1. komut çalışmadı hocam.
2. komut
1618475246012.png

3.de ise hocam.

1618474990570.png

Buna tıklıyorum sonra yeniden başlatıp açsamda yukarıdaki tik gidiyor.

1618475193173.png

Eki Görüntüle 975215

1. komut çalışmadı hocam.
2. komut Eki Görüntüle 975225
3.de ise hocam.

Eki Görüntüle 975221

Buna tıklıyorum sonra yeniden başlatıp açsamda yukarıdaki tik gidiyor.

Eki Görüntüle 975224
İlk komutun çalışmaması benim hatam. Dikkat etmediğimden dolayı komutta Image yerine ımage yazmışım. Biliyorsunuz İngilizcede küçük ı büyük i yoktur. Öncelikle ilk komutu uygulamalıyız.
Kod:
DISM /online /cleanup-Image /restorehealth
Bu komutu tekrar deneyin. Çalışmazsa aşağıdaki komutu Çalıştır penceresine yazın ve Enter yapın. Açılan Temp klasöründeki her şeyi silin.
Kod:
%temp%
Sonucu bildirirsiniz.

İlk komutun çalışmaması benim hatam. Dikkat etmediğimden dolayı komutta ımage yerine ımage yazmışım. Biliyorsunuz ingilizcede küçük ı büyük i yoktur. Öncelikle ilk komutu uygulamalıyız.
Kod:
Bu komutu tekrar deneyin. Çalışmazsa aşağıdaki komutu çalıştır penceresine yazın ve enter yapın. Açılan temp klasöründeki her şeyi silin.
Kod:
%Temp%
Sonucu bildirirsiniz.

Disk onarım ve yapılandırmyı açık tutmuşum ve o arka planda çalışıyormuş bende bilmeden bilgisayarı her zaman kapattım.

1618497882780.png

Çözüm

Eki Görüntüle 975893
Bu sorununuz düzelmiş olsa bile önceki mesajda verdiğim komutu mutlaka uygulayın. Belli ki bozuk sistem dosyalarınız var. Önceki komutu uyguladıktan sonra
buradan
Visual C tüm sürümler arşivini indirin ve bir klasöre ayıklayın. Ardından bat dosyasına tıklayarak Visual C sürümlerinin kurulmasını sağlayabilirsiniz. Hata devam ederse tekrar yazın.

Geri
Yukarı