Disk biçimlendirirken 0x80070057 hatası

lProfessoRl

Hectopat
Selamlar arkadaşlar;
Bilgisayarıma sürekli format atıyorum hep bir sorunla karşılaşıyorum. Windows 10 kurdum Windows Defender hatası aldım uygulamaları açmıyordu, sağ tık yapınca yükleniyor simgesi donup kalıyordu. Windows 8.1 yükleyeyim dedim format atarken 0x80070057 hatası aldım diskleri silip sonra biçimlendirdim iyi kötü kurdum lakin birkaç gün sonra YouTube'da gezinirken tırrrr diye ses çıktı ekran dondu kapatıp açtığımda ise mavi ekranla karşılaştım.Dedim bir de Windows 7 deneyeyim dedim acaba sürümden mi kaynaklanıyor diye, ama format atarken biçimlendirme sırasında yine aynı hata ile (0x80070057) karşılaştım. Diskleri sildim yeniden denedim ama hata bu sefer geçmedi.
YouTube'den videolar izledim. CMD komut istemi ile;
>Diskpart.
>List disk.
>Select disk 0.
>Clean
Yazdım. Yine hata verdi. Başka videolarda ise bu komutların devamını da yazıyorlar.
>Volume ye giriyorlar.
>Create part pri.
>Active.
>Format fs=NTFS.
Yazıyor fakat bende bu sefer parametre hatalı diyor yüzdelik dilim dolmuyor her yolu denemeye çalışıyorum yapabileceğim başka bir şey var mı?
(Başka HDD denedim içinde Windows 10 yüklüydü onu açtım sıkıntı yok aradan 5 dk geçti internette dolaşırken o da dondu. Windows 8.1 kurayım dedim onda da aynı hatayı verdi işin içinden çıkamadım)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yöntem 1: Ondalık simgesi ayarını değiştirin ondalık simgesi '.' (Nokta) olarak ayarlanmamışsa bu sorun oluşabilir. Bu, almanca (Almanya) gibi, İngilizce (ABD) dışındaki dil ve yerel ayarlarda yaygın bir durumdur.

Ondalık simgesi ayarını değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın:
  1. denetim masası'nı açın, saat, dil ve bölge'yi, ardından bölge ve dil'i tıklatın.
  2. biçimler sekmesini ve ardından ek ayarlar'ı tıklatın.
  3. ondalık simgesi alanına . (nokta) yazın ve ardından tamam'ı iki kez tıklatın.
  4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
not bazı üçüncü taraf yazılımlar bilgisayarın çalışma zamanı yerel ayarında değişikliklere neden olabilir ve denetim masası'ndaki ayarı geçersiz kılabilir.
Yöntem 2: Bir kayıt defteri anahtarı değeri ekleyin uyarı kayıt defteri düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Yöntem 1: format sırasında olduğum için denetim masasının nereden açılacağını bilmiyorum
Yöntem 2: Cmd komut isteminde;
>Dism.exe DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Yazdım hata kodu:87 parametre hatalı yazdı (sorumda da bahsetmiştim acaba bundan kaynaklanabilir mi ?)
Cmd üzerinden kayıt defterine girip nasıl sıfırlayabilirim?
Çünkü windows 10 kuruluyken windows defender hatasından bahsettimya , devredışı bırakmak için bu dosyayı indirip kayıt defterinin içine atın yazmış adamın biri yoksa o mu sorun çıkardı ?
Ve kayıt defteri hdd'ye mi bağlı yani hdd sıfırladığımızda kayıt defteride mi sıfırlanıyor?

CMD'ye regedit yazıp açabilirsiniz kayıt defterini eğer önceden kayıt defterini yedeklediyseniz sol üst köşeden ver e tıklayıp regedit dosyasını seçip regedit i sıfırlıyabilirsiniz.
Yedeğiniz yoksa bilmiyorum.
HDD ile kayıt defterinin bağlantısını bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı