Disk Birleştirme ve Oluşturma Sorunu

ertugrul k

Kilopat
Arkadaşlara laptopa SSD takıp Windows 10 kurdum ve HDD'de Windows bulunan diski sildim. Amacım arşivim olan diskle birleştirip tek bir disk haline getirmekti fakat diski sildikten sonra birleştiremiyorum. Hata veriyor. Kötü tarafı sildiğim diski yeni birim yapmaya çalışırken de aynı hatayı alıyorum. Lütfen yardım edin.

2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MiniTool Partition Wizard programını kullan. Diskler arası boşlukları kaldırmana gerek kalmaz. Windows üzerinden disk birleştirmeler arada boşluk kalmamak şartıyla yalnızca sol tarafa doğru genişletilir, sağ tarafa doğru küçültülür. Yardıma ihtiyacınız olursa birkaç saat sonra Teamviewer ile bağlanabilirim.
383026
Ayrılmamış alanla E diski arasında dolu birim var. Bu yüzden birleştirme yapamazsın. Diskindeki E dışındaki kurtarma birimlerini vs. hepsini sil öyle birleştir.

Bilmeyenler için, 2 ayrı bölümün birleşmesi için yan yana olması gerekli. Örneğin yukarıdaki görselde siyah renkle belirtilen 441,43 GB'lık birimin E: birimiyle birleşmesi için yan yana olmalılar, yani 909 MB'lık aradaki birimin kalkması gerekli.

Zaten Windows olmadığı için silebilirsin. Sorun olmaz.

Bazen yeni birim oluşturuken +- 5 10 mb hata olduğu için yeterli birim yok diyebiliyor. Birleştirilen birimlerin arasında başka birimler bulunmaması gereklidir.

Bazen yeni birim oluşturuken +- 5 10 mb hata olduğu için yeterli birim yok diyebiliyor. Birleştirilen birimlerin arasında başka birimler bulunmaması gereklidir.
Silemedim o alanı daha doğrusu silme seçeneği çıkmıyor nasıl silebilirim? Birde bu ayrılmamış diski yeni birim oluştururken de aynı hatayı veriyor. Sadece birleştirirken değil yani.

Son düzenleme:
MiniTool Partition Wizard programını kullan. Diskler arası boşlukları kaldırmana gerek kalmaz. Windows üzerinden disk birleştirmeler arada boşluk kalmamak şartıyla yalnızca sol tarafa doğru genişletilir, sağ tarafa doğru küçültülür. Yardıma ihtiyacınız olursa birkaç saat sonra Teamviewer ile bağlanabilirim.
383026

Çözüm
Eki Görüntüle 383026
Benimki sağa dogru olmadığı için genişleme islemi nasıl yapacağım. Birde o programı kullandım ama ne silme ne de birleştirme yapamadım. Çıkmıyor o secenekler. SSD de görebiliyorum o secenekleri. Hatta aomei partition programını kullandım onda da bad disk dedi. Disklere ayrı bir şekilde göremedim.

"cmd" i admin olarak çalıştır diskpart a geç, disk list yap, ardından select disk (x) ile dikini seç diski mbr ile sil sonra biraz araştırma ile bence birleştirirsin gibi hissediyorum. çalışmayan disklerimi veya taktığım zaman diski biçimlendir diyen ancak eprom hatalarından dolayı veya maruz kaldığı manyetizmadan dolayı kafası karışam nflash bellekleri böyle temizleyip %70 80 ini kullanmıştım bence güzel bir temizle. Sonra arkadaşın dediği program veya başka araçlarla birleştir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı