Disk birleştirme yapılırsa FPS düzelir mi?

Kafayıyersin

Femtopat
Katılım
3 Kasım 2021
Mesajlar
28
Merhabalar. Şu an HDD kullanıyorum ve 2'ye bölünmüş durumda. Disk kullanımım 100 oluyor. FPS'im genel olarak düşük ben bu sebepten oldugunu düşünüyorum birleştirsem düzelir mi?
 

erengore

Kilopat
Katılım
28 Ağustos 2020
Mesajlar
8.775
Makaleler
6
Çözümler
104
Sadece açma sürelerin, sistem tepki sürelerin iyileşir. Bunun dışında oyunlarda drop gibi sorunlar disk ile ilgili olabilir. Grafikler ve oyunun görüntü oluşturması için gereken diğer dosyalar; RAM'a aktarıldığından itibaren CPU-RAM-GPU parçalarında olur yük.
Bu birimlerde aramalısın FPS sorununun çözümünü.
Sistemin nedir?
 
KS
KS
K

Kafayıyersin

Femtopat
Katılım
3 Kasım 2021
Mesajlar
28
RAM'ler Dual değilse ve RAM'leri işlemcinin desteklediği maksimum frekansta değilse verim kaybı ortaya çıkabilir. Düşük FPS'in milyon sebebi var.
8gb tek ram var şuanda
Açıkçası o sistemde sorun bence RAM değil de işlemciymiş gibi geliyor. Eccük ortalığı ısıtmayı sevdiğinden hemen kızıyorlar ona yavaşlıyor.
hocam işlemci sıcaklıgında bir problem yok

Arkadaşlar csgo girdim geçen 60 fps alıyorum orta ayarlarda ki bazen takılmalar olabiliyor bilgisayarıda hızlandırmak için gereken herşeyi yapmış durumdayımdır neredeyse bu fps arttırma tarzı videolardaki önerilenleri yaptım değerlere baktıgım zaman disk kullanımı dışında hiçbir şey mantıklı gelmiyor gerçekten bana
 
Yukarı